KİTSO, Kilis İçin Talepte Bulundu
Reklam

KİTSO, Kilis İçin Talepte Bulundu

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO) Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ, 30 Haziran 2017 tarihinde sona erecek Mücbir Sebep Halinin yeniden uzatılması için, talepte bulunulduklarını açıkladı.

14 Haziran 2017 - 12:36 - Güncelleme: 14 Haziran 2017 - 14:27

KİTSO Başkanı Öndeş açıklamasında şunları dile getirdi: “Suriye’de yaşanan iç savaştan dolayı Kilis’in roketli saldırılara maruz kalması nedeni ile 01 Mart 2016 tarihinden itibaren Kilis’te Mücbir Sebep Hali ilan edilmiş, buna göre her türlü Vergi, SSK ve Bağ-Kur Prim ödemeleri 31 Mart 2017 tarihine kadar ertelenmiş, Kilis’in ekonomik şartlarında bir düzelme olmadığı gerekçesi ile yine talebimize istinaden 30 Haziran 2017 tarihine kadar yeniden uzatılmış idi.

Ekonomik şartlar düzgün değil!

Daha önce de dile getirdiğimiz gibi Kilis’in ekonomik şartlarında henüz bir düzelme olmadığı ve krizin etkilerinin halen devam etmesi nedeni ile mücbir sebepten dolayı ertelenerek biriken borçların 2017 yılı içerisinde ödenmesi yeni bir kriz yaratacaktır.

Bu nedenle borçların silinmesi veya Mücbir Sebep Halinin yeniden uzatılması hususunu Maliye Bakanımız Naci AĞBAL’a ileterek talebimizi yeniden takdir ve tasviplerine arz ettik. Olumlu sonuçlanacağını ümit etmekteyiz.”

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 3130 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te 23 Nisan Kutlamaları
Kilis’te 23 Nisan Kutlamaları
BTP'de Merkez İlçe Kongresi Yapıldı
BTP'de Merkez İlçe Kongresi Yapıldı