KİTSO Maliye Bakanlığından Talep Etti

KİTSO Maliye Bakanlığından Talep Etti

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Kilis’te uygulanan Mücbir Sebep Halinin Uzatılması hususunu Maliye Bakanlığından talep etti.

11 Aralık 2017 - 16:00 - Güncelleme: 13 Aralık 2017 - 09:46

Bu konuda bir açıklama yapan KİTSO Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ şunları söyledi: “Bilindiği gibi Suriye’de yaşanan iç savaştan dolayı Kilis’in roketli saldırılara maruz kalması nedeni ile 01 Mart 2016 tarihinden itibaren Kilis’te Mücbir Sebep Hali ilan edilmişti. Buna göre her türlü vergi, SSK ve Bağ-Kur prim ödemeleri 31 Aralık 2017 tarihine kadar ertelenmiş idi.

Ekonomik şartlarımız düzelmedi

Kilis’in ekonomik şartlarında henüz bir düzelme olmadığı ve krizin etkilerinin halen devam etmesi nedeni ile mücbir sebepten ertelenerek biriken borçların 2018 yılı içerisinde ödenmesi yeni bir kriz yaratacaktır.

Bu nedenle Mücbir Sebep Halinin uzatılması gerekmektedir. Bu talebimizi daha önce İlimizi ziyaret eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent TÜFENKCİ ile Kalkınma Bakanı Lütfi ELVAN’a iletmiş bu konuda desteklerini talep etmiş idik.

Beklenti borçların silinmesidir

Şimdi ise Kilis’teki yaşanan ekonomik krizin etkileri atlatılıncaya kadar, 31.12.2017 tarihinde sona erecek Mücbir Sebep Halinin yeniden uzatılmasını Maliye Bakanlığından istedik” dedi.

Talebin olumlu karşılanacağını ümit ettiklerini dile getiren KİTSO Başkanı “Temennimiz ve beklentimiz bu borçların bir defaya mahsus silinmesidir” diye konuştu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2032 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Festival Coşkusu Meydana Taştı
Kilis’te Festival Coşkusu Meydana Taştı
Kaymakam Avcı, Muhtarları Dinledi
Kaymakam Avcı, Muhtarları Dinledi