KİTSO Yönetimi Basın Mensupları ile Buluştu
Reklam

KİTSO Yönetimi Basın Mensupları ile Buluştu

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle KİTSO Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı ve yönetim kurulu üyeleri, yerel ve ulusal basın mensupları ile akşam yemeğinde bir araya geldiler.

26 Temmuz 2019 - 10:19 - Güncelleme: 27 Temmuz 2019 - 11:42

Basının özgürlüğüne, tarafsızlığına ve adilliğine çok önem verdiklerini dile getiren KİTSO Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı, KİTSO Haber adı altında çıkardıkları 6 aylık bir bülten ile birlikte odalarının faaliyetlerini hem kendi üyeleriyle hem de kamuoyu ile paylaştıklarını söyledi.

23 Projemizden 13’ünü gerçekleştirdik

7 Nisan seçimlerine girerken 23 projeden bahsettiklerini hatırlatan Celkanlı, “1 yıl 3 ay gibi bir zaman diliminde bu projelerin 13 tanesini hayata geçirdik. Diğer projeler için mücadele ve gayretimiz devam ediyor. Kilis için durmadan çalışmaya devam ediyoruz. Yeni Beşevlerde geniş bir alana kuracağımız modern bir pazar projemiz var.  2 bin metrekare alan üzerine 14 bungalovun yer alacağı  ve yöresel ürünlerin satışa sunulacağı bir projeyi hayata geçireceğiz. Otoparkı ve yeşil alanları olacak. Hem Beşevler bölgesine hem de memleketimize yakışır bir yer olacak. Kilisli hanımlarımız burada evlerinde yaptıkları her türlü ürünün satışını yapabilecekler. Ayrıca vakıf ve sivil toplum örgütlerinin kermes faaliyetleri için de burası kullanılabilecek.

Ayrıca “Gezici Tır” projemizin çalışmaları da sürüyor. 2020 yılında hayata geçireceğimiz bu proje ile gezici tırımız Türkiye’nin bütün illerini gezerek Kilis’in yöresel ürünlerinin tanıtımı yapacak” dedi.

Borç ödemeleri için 60 ay vade istiyoruz

Esnafların ve işadamlarının vergi ve diğer borçlarının ödemeleri konusunda da bazı açıklamalarda bulunan Celkanlı, “Borçların 24 ay vadeyle ödenmesi çok zor. Bu nedenle biz bu borçların 60 ay vade ile ödenmesi noktasında ciddi uğraşlar veriyoruz. Tüccarımız borcunu inkar etmiyor, ancak haklı olarak  ödeyebileceği bir taksitlendirme talebinde bulunuyor. Bizler de hem siyasilerle hem de bürokratlarla sıkı diyalog içerisindeyiz” diye konuştu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 679 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaymakam Şener Köyleri Ziyaret Etti
Kaymakam Şener Köyleri Ziyaret Etti
YEDAM Yetkilileri Rektör Karacoşkun'u Bilgilendirdi
YEDAM Yetkilileri Rektör Karacoşkun'u Bilgilendirdi