KİYÜ Türkiye’nin En Çevreci 18’inci Üniversitesi Seçildi

KİYÜ Türkiye'nin En Çevreci 18'inci Üniversitesi Seçildi

Dünya üniversitelerini çevreye duyarlılık, enerji, atık, ulaşım yönetimi ve sürdürülebilirlik alanlarında değerlendiren Green Metric, 2017 üniversiteler sıralamasını kamuoyuyla paylaştı.

20 Aralık 2017 - 17:32 - Güncelleme: 21 Aralık 2017 - 13:43

Açıklanan sonuçlara göre Kilis 7 Aralık Üniversitesi Türkiye’deki üniversiteler arasında 18’inci sırada yer alarak çevreye duyarlılık ve yeşil kampüs alanlarında iddialı bir konumda bulunduğunu ispatladı. 

Kilis 7 Aralık Üniversitesi, kampüs düzenlemeleri, yeşillendirme ve çevreye duyarlılığı baz alan çalışmaları, sosyal sorumluluk projeleri, öğrenci ve personele sunulan sosyal olanakları, Kilis’in kentleşmesine, ekonomik ve sosyal yaşantısına sunduğu katkılarla nitelikli ve örnek bir yüksek öğretim kurumu kimliğini koruyor.

Üniversitelerin yeşil kampüs ve sürdürülebilirlikle ilgili mevcut durumlarını ve politikalarını değerlendiren GreenMetric, üniversitelerin ilgisini çekmek suretiyle küresel iklim değişikliği, enerji ve su tasarrufu ile çevreye duyarlılık gibi konularda daha fazla dikkat gösterilmesini teşvik etmeyi amaçlıyor.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1876 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Dijital Ehliyet Hizmeti Başladı
Kilis’te Dijital Ehliyet Hizmeti Başladı
Kilis'te Yemek Yarışması Düzenlendi
Kilis'te Yemek Yarışması Düzenlendi