Kurallara Uyanlar Uymayanlara Tepkili!

Kurallara Uyanlar Uymayanlara Tepkili!

Kilis’te korona virüs tedbirlerine uyan birçok vatandaşın, maske takmayan ve sokağa çıkma yasağını hiçe sayan kişilere karşı tepkili olduğu dikkat çekiyor.

24 Şubat 2021 - 14:20 - Güncelleme: 26 Şubat 2021 - 10:05

Pandemi başladığı günden bu yana tüm Türkiye’de olduğu gibi Kilis’te de bazı kısıtlamalar uzun zamandır hayatımızda bulunuyor. Birçok Kilisli vatandaş sıkılmış olmalarına karşın hem toplum hem de kendi sağlıkları için kurallara uymayı sürdürürken, kural ihlali yapanlara karşı tepkileri dile getirmekten de geri durmuyorlar.

Polisler uyarıyor ama…

Bu konuda hassasiyetlerini dile getiren birçok vatandaşımız, çarşı da halen maske takmayan insanlara rastladıklarını ifade ediyorlar. Sokağa çıkma yasağının ise gün geçtikçe anlamını yitirmeye başladığını düşünen vatandaşlar, bazılarının akşamları ev ziyaretlerine gittiklerine, hafta sonu çoluk çocuk dışarıda gezen insanların sayısının her geçen gün arttığına ve marketlerde özellikle belirli bir yaş üstü vatandaşın sırf vakit geçirmek adına dolaştıklarını şahit olduklarını bildiriyorlar. Polislerin maske takmayanlara karşı gereken uyarıları yaptıklarını gördüklerini vurgulayan vatandaşlar, herkesin toplum sağlığını düşünerek kurallara uymasının şart olduğuna işaret ediyorlar.

Ceza çözüm değil ama tedbir alınmalı     

Kimseye yüklü miktarda para cezası yazılmasından yana olmadıklarını dile getiren vatandaşlar, en azından tedbirlerin daha sıkı tutulabileceğine inanıyorlar.  

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1437 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KİLİS'İN ÇİÇEK BAYRAMI
KİLİS'İN ÇİÇEK BAYRAMI
Kilis’te Korona Virüs Hasta Sayısı
Kilis’te Korona Virüs Hasta Sayısı