Kütüphane Tanıtım Günleri

Kütüphane Tanıtım Günleri

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nde üniversite eğitimine başlayan öğrencilerin, Üniversite Kütüphanesi’ni tanımaları amacıyla “Kütüphane Tanıtım Günleri” düzenlendi.

12 Ekim 2016 - 10:23 - Güncelleme: 12 Ekim 2016 - 14:55

“Kütüphanemizi Tanımak İster Misiniz” başlığıyla, fakülte ve yüksekokullarda düzenlenen kütüphane kullanıcı eğitimi, Üniversite Kütüphanesi Sayısal Kütüphane Hizmetleri Birimi’nden Kütüphaneci Neslihan Mert tarafından verildi.

Eğitimde, Üniversite Kütüphanesi’ndeki kitap ödünç ve iade verme sistemi, basılı ve elektronik yayınlar kataloğu, e-kitap ve akademik yayın veri tabanları, görsel işitsel materyaller, nadir eserler, internet erişim odası, görme ve işitme engellilere yönelik oluşturulan kolaylaştırıcı hizmetler konusunda öğrencilere bilgiler verildi.

Kırk iki bin basılı yayın ile yedi yüz görsel-işitsel materyalin bulunduğu KİYÜ Kütüphanesi’nden yararlanan günlük öğrenci sayısı yedi yüzü buluyor. Sabah 08.00 ile akşam 20.00 saatleri arasında hizmet veren kütüphaneden öğrenciler dışında siviller de tanıtım kartı çıkararak yararlanabiliyor.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1833 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Son Turşuluk Sebzeler Tezgahlarda!
Kilis’te Son Turşuluk Sebzeler Tezgahlarda!
Kilis'te Kış Dönüşümü
Kilis'te Kış Dönüşümü