Layık olduğunuz şekilde yönetilirsiniz


20 Ekim 2019 da Bağımsız Türkiye Partisi 7. olağan kongresinin gerek verdiği mesajlar, gerek ortaya koyduğu çözümler; gerçekten de insanlık için Bağımsız Türkiye Partisinin (BTP) umut ve çözümün adresi olduğunu bir defa daha ortaya koymuştur.

Türkiye’de görev yapan medyanın, kongrede verilmek istenen mesajlara karşı takındığı tavır, yine üç maymunu oynamak oldu.  Üç maymunu oynamak nedir diye merak eden değerli okurlarıma bilgi sadedinde; görmedim, duymadım, konuşmadım demek olduğunu hatırlatayım.

Başta Meltem medya gurubu ve istisna olan bazıları dışında; Türkiye’deki basınının genel tavrı budur. Türkiye’deki basın, gerçeği ortaya koymak ve objektif habercilik anlayışından çok uzaktır. Onlar, genelde para, ya da başka başka şeyler verenin, düdüğünü çalarlar…

Ülkemizdeki basın, kör ve sağır rolünü oynamış olsa da, iktidara yağdanlık görevi görse de, habercilik anlayışından uzak kalsa da; güneşin balçıkla sıvanamayacağı ve doğruyu yenemeyecekleri ilahi bir kuraldır. İlmin kapısı, velayet ve hidayet rehberimiz İmam Ali (a.s.) “doğru ile savaşan yenilir” buyurmaktadır. Sünnetullah böyledir.

Toplum mühendisleri ve etki ajanları, milletimizin battıkça battığını gördükleri halde, algı yönetimi görevlerine devam etmekle; hastadan çareyi saklamaktadır. Hastanın ölümünden hem dünyada, hem ahirette sorumlu olacaklardır.

Onlar karayı ak, kötü gidişi iyiymiş gibi göstermeye çalışsa da elbette tünelin sonunun uçuruma gittiğini, yolun sonuna varınca anlayacaklar. Ama o zaman ne kendilerine, ne de millete acımak bir çare olmayacaktır.

Geçen zaman ve yaşananlar; gerek mevcut iktidarın, gerekse de mevcut muhalefetin, milletimizin dertlerine çözüm bulamadıklarını göstermiştir. Mevcutlar, başkalarının rüzgârlarına yelken açmış vaziyettedir. Rüzgâr eserse yol almakta, rüzgâr durursa kendisi de durmaktadır.

Başkalarının rüzgârına yelken açanların, o rüzgârı estirenlerin vicdanına ve çıkarına göre yol alacağı için bize asla hayır ve bereket getirmeyecektir. Zaten görünen köy kılavuz istemez…

Bağımsız Türkiye Partisi(BTP) ve onun çok değerli lideri Prof. Dr. Haydar Baş, batmakta olan gemimizi; Nuh’un gemisine dönüştürüp, milletimizi selamete çıkartmak için bir çaba ortaya koymaktadır. Görün bunu artık. Onu görmemekte ısrarınız; gerek milletimiz, gerek devletimiz için çok ciddi bir güvenlik sorunu olmuştur.

Bazılarınız Ondan ne kadar kaçarsanız kaçın, Ona ne kadar tuzaklar kurursanız kurun. Dünya Ona koşuyor, çareyi gören Onda buluşuyor. Onu anlayanlar, Onu görenler ve Onda buluşanlar ; “Çözüm; Haydar Baş, gerisi lafügüzaftır.” Diyor…

Milletimizin halini galiba anlar gibiyim. Halimiz; “layık olduğunuz şekilde yönetilirsiniz” düsturunu işaret ediyor. “Bir kavim kendini bozmadıkça Allah onları bozmaz.” (Rad, 13/11)

Uğur Kepekçi