'Gençlik hareketi başlattık'


Odatv - YouTube kanalında konuşan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, BTP olarak gençlik hareketi başlattıklarını açıkladı.

Konuşmasının devamında, Türkiye Cumhuriyetinin bağımsızlık ve istikbalini organize etmek isteyen bir kadroyuz vurgusunu da yaptı.

Bu yaklaşım ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’e mesaj niteliği taşıyordu adeta.

Bu mesaj "Bağımsızlık karakterimdir" diyen ulu önderi rehber kabul etmektir. 

Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın, icazeti okyanus ötesinden değil, yetkiyi milletten istemesi aynı anlama gelmektedir.

Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinin başlangıcında “Ey Türk gençliği! Birinci vazifen; Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir” derken; sonunca ise “Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur” demektedir.

BTP işte bu misyonu üstleniyor.

Gençliğin ne anlama geldiğini de Atamız bizzat kendisi açıklıyor.

"Gençler! Cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz."

 “Biz her şeyi gençliğe bırakacağız... Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.”

"Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek, ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz."

"Büyük olmak için hiç kimseye iltifat etmeyeceksin; hiç kimseyi aldatmayacaksın; memleket için hakiki mefkûre ne ise onu görecek, hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır; herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır; ...fakat sen buna mütehammil olacaksın; önüne nihayetsiz manialar yıkacaklardır. Kendini büyük değil, küçük, zayıf, vasıtasız, hiç telakki ederek, kimseden yardım gelmeyeceğine kani olarak bu maniaları aşacaksın. Bundan sonra da sana büyüksün derlerse, bunu söyleyenlere güleceksin"

İşte Hüseyin Baş Bey “varbihayalimiz” diyerek, “bizler bağımsızlık ve istikbal mücadelesinde en öndeki safdayız Atam” mesajını vermektedir.