Milli Aşçılar Kilisli Ustaları İzledi
Reklam

Milli Aşçılar Kilisli Ustaları İzledi

Bir dizi etkinlik için Kilis’e gelen Türk Aşçı Milli Takımı üyeleri, Kilisli ustaların yemek ve tatlı yapımındaki maharetlerine hayran kalırken, Kilisli hanımların yaptığı yöresel yemekleri de tatma imkanı buldular.

14 Kasım 2018 - 09:51 - Güncelleme: 14 Kasım 2018 - 10:17


Türk Aşçı Milli Takım Kaptanı Abdi Gündüz önderliğinde Kilis’i ziyaret eden ödüllü aşçılar, Kilisli ustaların yemek yapımını izleyip, Kilisli hanımların ellerinden çıkan şehre özgü ev yemeklerini tatma fırsatı yakaladılar.

Kilis Tava böyle yapılır!

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu uygulama mutfağındaki etkinliğe katılan Türk Aşçı Milli Takım üyeleri, Kilis’in kendine özgü yemeklerinden olan Kilis Tava ve Oruk yemeğinin yapımını Kasap İzzet Usta’dan hem dinlediler hem de izlediler.


Kilis’e özgü bir tatlı olan ve Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillenip coğrafi işaret belgesi verilen tatlıları “Cennet Çamuru” ile “Katmer” tatlılarının yapım ve sunumu da, Hacıfadıloğullarının genç ve yetenekli ustaları tarafından gerçekleştirildi.

Daha sonra Saraç Mehmet Çok Amaçlı Toplum Merkezi’nde çalışan bayanlar tarafından hazırlanan yöresel yemekleri tadan Türk Aşçı Milli Takım üyeleri, etkinliğe katılanlarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1593 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Üniversitede Siyah Kuşak Judo 1. ve 2. Dan Kursu Başladı
Üniversitede Siyah Kuşak Judo 1. ve 2. Dan Kursu Başladı
Yerel Basından Ortak Deklarasyon
Yerel Basından Ortak Deklarasyon