Musabeyli’de "Benim Okulum Benim Kütüphanem" Projesi

Musabeyli'de "Benim Okulum Benim Kütüphanem" Projesi

Kilis’in Musabeyli ilçesinde 2018 yılı Aralık ayında başlatılan “Benim Okulum Benim Kütüphanem” projesi meyvelerini vermeye başladı.

13 Aralık 2019 - 10:27 - Güncelleme: 17 Aralık 2019 - 10:17

İlçe Milli Eğitim Müdürü Serdar Karadağ koordinatörlüğünde başlayan çalışmalar kapsamında, tüm okullardan öğretmenlerin de katılımı ile bir kütüphane komisyonu kuruldu. Kütüphanelerin kurulacağı tüm okullara modern kitaplıklar yaptırılarak, alınacak kitaplar belirlendi. Bütün çalışmaların ardından, geçtiğimiz günlerde Musabeyli Yatılı Bölge Ortaokulu Kütüphane açılışı gerçekleştirildi.

Hedefimiz her okula bir kütüphane

Kütüphane açılış töreninde bir konuşma ypan İlçe Milli Eğitim Müdürü Karadağ, “Okul müdürüyken hayalim okuluma bir kütüphane kurabilmekti. İlçe müdürü olduktan sonra neden tüm okullarımıza kütüphane kurulmasın diye düşündüm ve ilçemizde görev yapmakta olan tüm öğretmenlerimizle komisyonlar kurularak alınacak kitaplar belirlendi. Bugün Yatılı Bölge Ortaokulunu ve öğrencilerimizi kütüphaneyle buluşturmanın mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz. Bu kütüphanenin çekiciliği artırmak adına kütüphanemizi resimlerle donatan Resim Öğretmenimiz Recep Sarıbaş’a teşekkür ederim. Çok kısa bir zamanda hedefimiz Musabeyli’deki tüm okullarda kütüphane kurmaktır. Okul için her şey yapabilirsiniz, eğer okulun bir kitaplığı yoksa, hiçbir şey yapmamış olursunuz” diye konuştu.

Büyük bir sevinçle açılışa katılan öğrencilerin hemen kitaplarını alarak okumaya başladıkları dikkatlerden kaçmadı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2826 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaza namazının hükmü hakkında -8-
Kaza namazının hükmü hakkında -8-
Üniversitede Dereceye Giren Öğrenciler Belli Oldu
Üniversitede Dereceye Giren Öğrenciler Belli Oldu