Musabeyli Kaymakamı Sertaç Kırçuval Göreve Başladı

Musabeyli Kaymakamı Sertaç Kırçuval Göreve Başladı

Kaymakam Ertuğrul Avcı’dan boşalan Musabeyli Kaymakamlığı görevine atanan Sertaç Kırçuval, Musabeyli ‘ye gelerek göreve başladı.

05 Eylül 2019 - 10:47 - Güncelleme: 07 Eylül 2019 - 13:35

8 Ağustos 2019 tarihinde 2019/268 karar sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kilis’in Musabeyli ilçesi kaymakamlığı görevine getirilen Sertaç Kırçuval, Musabeyli ilçesine gelerek göreve başladı. Kaymakamlık bahçesinde karşılanan Kırçuval, daha sonra Kaymakamlık görevlileri ve ilçe protokol üyeleri ile kısa bir tanışma toplantısı yaptı.


Sertaç Kırçuval Kimdir?

Malatya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Malatya’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2013 yılında Malatya Kaymakam Adayı olarak Mülkî İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Malatya Valiliği’nde İl Stajını, Mersin ve Silifke ilçesinde Mülkiye Teftiş Stajını tamamladı. Bilecik/Söğüt ve Trabzon/Beşikdüzü ilçelerinde Kaymakam Refikliği Stajının ardından 4 ay süreli Bakanlık Merkez Stajını tamamladı. Yurtdışı eğitimi kapsamında gittiği İngiltere’de Portsmouth Üniversitesi’nde Kamu yönetimi alanında “İletişimin Tarihsel Gelişimi ve Sosyal Hareketlere Etkisi: Arap Baharı’nda Sosyal Medyanın Rolü İncelemesi (The Historical Evolution of the Communication and Its Impact on Social Movements: A Case Study of the Role of Social Media in the Arab Spring)” konulu tez çalışması ile Yüksek Lisansını tamamladı. Kırşehir’in Kaman ilçesinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. Daha sonra sırasıyla Denizli/Güney ve Isparta/Şarkikaraağaç Kaymakamı olarak görev yapan Kırçuval, 29.08.2019 tarihinden itibaren Musabeyli Kaymakamı olarak görev yapmaktadır.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 4961 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altın Fiyatları (23 Eylül 2020)
Altın Fiyatları (23 Eylül 2020)
Kilis'te Kış Hazırlıkları Sürüyor
Kilis'te Kış Hazırlıkları Sürüyor