Nardalı’nın Torunu BTP’den Başkan Adayı Oldu

Nardalı’nın Torunu BTP’den Başkan Adayı Oldu

Kurtuluş mücadelesi yıllarında Atatürk'ün en büyük destekçilerinden Şeyh Cemil Nardalı'nın torunu Şahap Nardalı, BTP Adana Seyhan ilçesi belediye başkan adayı oldu. BTP rozetini taktıktan sonra konuşan Şahap Nardalı, BTP’de görev almaktan dolayı gurur duyduğunu söyledi.

07 Kasım 2018 - 11:52

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) yerel seçim hazırlıklarını sürdürüyor. BTP Genel Merkezi il ve ilçe belediye başkan adaylarını belirleme çalışmalarını hızla sürdürüyor.

Bu bağlamda Adana'nın merkez Seyhan ilçesinde Bağımsız Türkiye Partisi’nin belediye başkan adayı, milli mücadelede Mustafa Kemal Atatürk'e büyük destek veren Şeyh Cemil Nardalı'nın torunu işadamı Şahap Nardalı oldu.

Milli mücadelenin sembol ailelerinden olan Nardalı ailesine, bu soy ad bizzat Mustafa Kemal Atatürk tarafından verilmişti. Şahap Nardalı'nın adaylığı BTP kurmaylarından oluşan bir heyetin katılımıyla Adana’da açıklandı.

BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi, BTP Genel Başkan Yardımcısı Harun Kayacı, BTP Genel Başkan Yardımcısı Fuat Şengül ve BTP Adana İl Başkanı Ahmet Haznedar, Şahap Nardalı'yı ziyaret ederek Bağımsız Türkiye Partisi rozeti taktı.

Dede Nardalı Atatürk’ün, torun Prof. Baş’ın yanında

Şahap Nardalı'ya BTP rozetini takan Dr. Abdullah Terzi, "BTP Genel Merkez heyeti olarak çok muhterem Şahap Nardalı Beyefendiyi ziyaret ettik. Kendileri rahmetli Atatürk zamanında burada Kuvay-i Milliye hareketine öncülük yapan, Mustafa Kemal Atatürk'ü burada misafir eden, binlerce insanı o zor şartlarda yedirip içiren rahmetli Cemil Nardalı Beyin torunudur. Kendisi aynı zamanda çok saygın, sevilen bir iş adamıdır. Şahap Nardalı Beyefendiyle BTP’den Adana Seyhan Belediye Başkan adayı olması konusunda mutabık kaldık. Allah kendilerinden razı olsun, başarılı olmalarını Cenab-ı Hak'tan (c.c.) diliyoruz. Hep birlikte yanında olacağız. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Şahap Nardalı: Gurur duydum

Yerel seçimlerde BTP'nin Seyhan Belediye Başkan Adayı olan Şahap Nardalı ise kendisine böyle bir görev verilmesinden gurur duyduğunu söyledi.

Nardalı, "Ben Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Prof. Dr. Haydar Baş'ın kurmaylarının gelmesinden gurur duydum, tekliflerini hemen kabul ettim ve BTP'nin Seyhan Belediye Başkanı adayı oldum" dedi.

YENİ MESAJ/ADANA

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 758 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Prof. Dr. Haydar Baş'ın Berat Kandili Mesajı
Prof. Dr. Haydar Baş'ın Berat Kandili Mesajı
Kilis'te
Kilis'te "Mahir Eller Projesi" Sürüyor