O Hep Yanlışların Karşısında Durdu

O Hep Yanlışların Karşısında Durdu

14 Nisan’da Hakk’a yürüyen Prof. Dr. Haydar Baş’ın ölümsüz eserleriyle yanlışların karşısında durduğunu ifade eden Azerbaycanlı akademisyen Prof. Dr. Memmedaliyeva, “Hocamız hem siyaset ve iktisat âleminde gurur kaynağıdır, hem de Hakk yolunun yolcuları arasında da gurur kaynağıdır” dedi.

21 Nisan 2020 - 10:22

Sevgisi Türkiye sınırlarının ötesine taşan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın vefatı üzerine Türkiye'den olduğu gibi tüm dünya ülkelerinden de taziye mesajları yağıyor. Meltem TV'de yayınlanan Özel Gündem programına telefonla katılan Azerbaycan'ın yetiştirdiği önemli akademisyenlerden Prof. Dr. Kumru Memmedaliyeva, Prof. Dr. Haydar Baş'ı anlattı. Prof. Dr. Haydar Baş'a Allah'tan (c.c.) rahmet dileyerek başladığı konuşmasında, Prof. Dr. Memmedaliyeva, "Yaşanılan bu günler anlatılmaz acılarla dolu… Haydar Baş Hocamız Hakk (c.c.) dünyasına kavuştu. Biz ise dünyamızı yitirdik. Merhamet dünyamızı, şefkat dünyamızı, adalet dünyamızı, selamet dünyamızı, keramet dünyamızı, samimiyet dünyamızı yitirdik. Başımızın üstündeki bulutlarda yaşayan bir kartal gibi, saygısı ile şefkati ile tedavisi ile bize destek olan büyük bir insanımızı yitirdik. Büyük bir dünyamızı yitirdik. Zekâsından, hikmetinden, adaletinden şeref duyduğumuz nadir bir insanımızı kaybettik. Kamil bir insanımızı yitirdik" dedi.

Asla unutulmayacak

Uzun yıllardır tanıma şerefine eriştiği Prof. Dr. Haydar Baş'ın Allah'a sevdalı bir insan olduğunu dile getiren Prof. Dr. Memmedaliyeva, "Haydar Baş Hoca ölümden korkmazdı. Çünkü hayatı boyunca ölümsüzlük kanunları ile yaşıyordu. O'nun hamuru Allah aşkı ile yoğrulmuştu. İnsanlara açılan muhabbet dolu gönlü de, samimiyeti de bu aşkla yoğrulmuştu. Samimi insanlar çok nadirdirler. Samimiyete çabalayan olur, ama Haydar Baş Hocamız gibi samimi insanlar çok nadir olur" ifadelerini kullandı. Prof. Dr. Memmedaliyeva, şunları söyledi: "Hocamız hem siyaset âleminde gurur kaynağı, hem de iktisat âleminde gurur kaynağıdır. Hakk yolunun yolcuları arasında da gurur kaynağıdır. Siyasetçiler de unutulacak, iktisatçılar da unutulacak, kâmillik yoluna baş koyanlar da unutulacak ama bu üç yolu da birleştiren, özdeşleştiren Haydar Baş Hocamız asla unutulmayacaktır."

Hep yanlışların karşısında durdu

Prof. Dr. Haydar Baş'ın eserleriyle yanlışların karşısında dimdik durduğunu ifade eden Prof. Dr. Kumru Memmedaliyeva, "Hocamız basiret sahibi idi. Esen rüzgârların nereden estiğini, ne zaman esmeye başladığını, tufanlara mı döneceğini, sonucunun ne olacağını insanlığa, vatana, millete, imana ve dine ne cihetler getireceğini önceden görürdü. Ve o güzel ve ölmez eserleriyle bu hain tufanlara karşı gelirdi. Hocamız Hakk'a yürüdü. Ömrümüz boyunca O'nun nasihatlerine ihtiyaç duyacağız. O'nun nasihatlerinde hiç bir yanlış olmazdı, çünkü Allah aşkıyla yaşayan insan hiçbir vakit yanılmaz. Bizim en büyük sevincimiz Haydar Baş Hocamızın devrinde ve ilminde yaşamamızdı. Allah'tan geldi, Allah'a da döndü. Ben O'nun o eserlerinde insanlara tavsiyesini, 'Kâmil olun, dininizde kâmil olun, insanlığınızda kâmil olun, vatan sevgisinde kâmil olun' şeklinde görüyorum. Hoş Geldin Atatürk derken de bunu demek isterdi. Cesaretini yitirme Türkiye'm. Başınız sağ olsun. Yüreklerimize döneceğiz ve O'na dua edeceğiz. Ailesine ve Haydar Baş Hocamızı sevenlere başınız sağ olsun diyorum. Başın sağ olsun Türkiye'm."

Yeni Mesaj Gazetesi

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 8568 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis Ziraat Odası Başkanı İbrahim Kara Oldu
Kilis Ziraat Odası Başkanı İbrahim Kara Oldu
Dolandırıcılar Hedeflerine Ulaşamadılar
Dolandırıcılar Hedeflerine Ulaşamadılar