Öğrencilere Moral Ziyareti
Reklam

Öğrencilere Moral Ziyareti

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, FIRST® LEGO® League (FLL) 14. Türkiye Turnuvalarında Kilis’i temsil edecek olan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’na giderek, burada turnuvaya katılacak olan öğrencilerle bir araya geldi.

14 Şubat 2018 - 17:59 - Güncelleme: 15 Şubat 2018 - 11:06

İl Müdürü Alagöz, zararlı alışkanlıklar yerine spora, sanata, bilime yönelmiş çocuklar yetiştirilmesi gerektiğine vurgu yaparak, ”Çocuklarımızın hiçbir zararlı alışkanlığın, bağımlılığın ağına düşmesine izin vermeyiz. Turnuvalar sonucunda çocuklar özgüven sahibi, sorgulayan, takım halinde toplumsal sorunlara çözüm üretebilen, bilimsel süreçleri kullanan, hayal ettiğini uygulayabilen bireyler haline gelmektedirler. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, öğrencilerimizi bu tür projelere hazırlayan, emek sarf eden öğretmenlerimizi ve Okul Müdürümüzü yürekten kutluyorum. Başarılarının devamını dilerim” dedi.

Başarılı takımlar Dünya Robot Olimpiyatlarına katılacak

Dünyada 80 ülkede gerçekleşen Bilim Kahramanları Buluşuyor/FIRST LEGO League (FLL) turnuvaları; gençlere bilim ve teknolojiyi sevdirirken, onların sosyal sorumluluklarının farkında olan, takım çalışması yapabilen, çevresindekilere, doğaya, topluma duyarlı birer birey olmalarına katkıda bulunma amacını taşıyor. Bu sene 10-18 Şubat 2018 tarihlerinde Ankara’da yapılacak olan turnuva daha sonra Ulusal olarak İzmir’de yapılacak. Turnuvada başarı elde eden takımlar Uluslar arası Dünya Robot Olimpiyatlarına (WRO) gidecek.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz,  daha sonra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Remzi Arkaltı ve beraberindeki şube müdürleri ile birlikte, 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu’na giderek sporda başarı gösteren öğrencilere spor malzemesi dağıttı.

Sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet eden İl Müdürü Alagöz, “İnsan spor yapmadığı zaman bakış açısı sağlıklı olmuyor. Çocuklarımızın zihinsel ve bedensel gelişimleri için eğitimciler olarak üzerimize düşeni yapmak zorundayız.  Öğrencilerimize spor yaptırma hatta onların lisanslı sporcular olması için İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her türlü çalışmayı yapmaya hazırız” diye konuştu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1515 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fenerbahçe Galip,Anadolu Efes Mağlup
Fenerbahçe Galip,Anadolu Efes Mağlup
Fenerbahçe'de İkinci Ersun Yanal Dönemi
Fenerbahçe'de İkinci Ersun Yanal Dönemi