Orgeneral Akar Kilis ve Hatay’da!
Reklam

Orgeneral Akar Kilis ve Hatay'da!

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, beraberinde kuvvet komutanlarıyla Kilis ve Hatay’da inceleme ve denetlemelerde bulundu.

02 Mart 2018 - 22:36 - Güncelleme: 03 Mart 2018 - 12:54

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile birlikte, Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında 01 Mart 2018 tarihinde çatışmalarda yaralanan ve Kırıkhan Devlet Hastanesinde tedavi görmekte olan askerleri ziyaret etti.

 

Daha sonra 2’nci Jandarma Komando Tugayına giderek şehitleri nedeniyle birliğe baş sağığı dileyen Orgeneral Akar, “Mücadeleye askerimiz, jandarmamız, polisimiz, güvenlik korucularımız ve Özgür Suriye Ordusu mensupları ile omuz omuza en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar aynı azim ve kararlılıkla bir bütün halinde devam edilecektir. Bu kapsamda şehit ve gazilerimizin hiçbirinin tek damla kanının dahi yerde kalmayacak, teröristler ile bunlara destek veren güç merkezlerinin mutlaka hüsrana uğratılacaktır.


Harekât esnasında tüm faaliyetlerin hem askeri hem insani değerler anlamında diğer dünya ülkelerine örnek olacak bir şekilde icra edildiğini, harekât bölgesinde kalan sivillerin temel ihtiyaçlarının özveriyle karşılanıyor.

Harekâtın temel maksatlarından birinin de terör örgütü tarafından her türlü zulüm ve baskıya maruz kalan Suriyeli kardeşlerimizin, teröristlerden temizlenen bölgelerde güven ve huzur içinde topraklarına, evlerine dönmelerini sağlamaktır. Nitekim teröristlerden temizlenen yerlerde Suriyeli kardeşlerimizin evlerine dönmeye başladılar.

Gücünü asil Türk Milletinin sevgi ve güveninden alan Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da vatanın bütünlüğüne, devletin bekasına ve Türk Milletinin huzur ve güvenliğine yönelecek her türlü tehdidin kararlılıkla yok edilecektir” dedi.

Son olarak 4’üncü Komando Tugay Komutanlığını ziyaret eden Akar, Zeytin Dalı Harekatı’ndaki başarılarından dolayı Tugay Komutanı başta olmak üzere Tugay mensuplarını takdir ve tebrik etti. 4’üncü Komando Tugay Komutanlığındaki tören, Orgeneral Akar’ın konuşmasının ardından Komando Andının topluca okunması ile sona erdi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1805 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fenerbahçe Galip,Anadolu Efes Mağlup
Fenerbahçe Galip,Anadolu Efes Mağlup
Fenerbahçe'de İkinci Ersun Yanal Dönemi
Fenerbahçe'de İkinci Ersun Yanal Dönemi