Orgeneral Akar Suriye Sınırında!
Reklam

Orgeneral Akar Suriye Sınırında!

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile birlikte, Kilis ve Hatay bölgelerinde bulunan Zeytin Dalı Harekâtı’nda görevli çeşitli birlik ve Tugay karargâhlarında inceleme ve denetlemelerde bulundu.

18 Şubat 2018 - 20:33 - Güncelleme: 19 Şubat 2018 - 11:33

Operasyon birliklerine ait komuta yerlerinde birlik komutanları ve personel ile bir araya gelen Orgeneral Akar, başarıyla sürdürülen “Zeytin Dalı Harekâtı” hakkında bilgi aldı.

Orgeneral AKAR denetlemeler sırasında; Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, Türkiye’nin hak ve menfaatlerini korumak ve kollamak maksadıyla; karada, denizde ve havada, vatanın her köşesinde, mücadelenin dün olduğu gibi bugün de azim ve kararlılıkla sürdürüldüğünü ifade ederek,

Afrin’de bulunan ve bölge dışından getirilen teröristler ile terörü destekleyen tüm odakların sonlarının hüsran olacağını vurguladı.

Afrin Afrinlilerindir

Kullanılan silah ve mühimmat dâhil tüm faaliyetlerin Silahlı Çatışma Hukuku’na uygun ve meşru zeminlerde sürdürüldüğüne dikkat çeken Orgeneral Akar, sivil ve masum insanların dokunulmaz olduğunu, bu konuda her türlü dikkat ve hassasiyetin gösterildiğini ifade etti.

 “Afrin Afrinlilerindir” diyen Akar, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak harekâtın başarılı bir şekilde devam ettiğini vurguladı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1404 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis İl Özel İdaresi Mansiyon Ödülü Aldı
Kilis İl Özel İdaresi Mansiyon Ödülü Aldı
800 Bisiklet Daha Sahiplerine Teslim Edildi
800 Bisiklet Daha Sahiplerine Teslim Edildi