Özel Meltem Okulunda Cumhuriyet Coşkusu

Özel Meltem Okulunda Cumhuriyet Coşkusu

Kilis Özel Meltem İlk ve Ortaokulu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını tüm sınıfların katılımı ile farklı etkinliklerle coşku içerisinde kutladı.

29 Ekim 2020 - 14:26 - Güncelleme: 30 Ekim 2020 - 10:33

Özel Meltem Okulu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını korona virüs salgını tedbirleri nedeniyle sınıf bünyesinde ayrı ayrı etkinliklerle kutladı. Hafta boyunca sınıf öğretmenleri ile yoğun bir kutlama programı hazırlayan Meltem öğrencileri, sınıf arkadaşlarına Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşattılar.

Sinevizyon gösterileri ile Kurtuluş Savaşı yılları, Atatürk’ün Cumhuriyeti ilanı gibi önemli konular işlendi. Şiir ve konuşmalarla ve eğlencelerle coşku içerisinde Cumhuriyet ilanı kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sonrasında kısa bir açıklama yapan Okul Müdürü Süleyman Kadir Olgaç, çocukların ve gençlerin hafızasına bu bayram coşkusunu kazımanın ülkenin geleceği açısından çok önemli olduğunu belirterek, “Çocuklarımıza milli ve manevi değerlerimizi aşılamanın öneminin farkındayız. Biliyoruz ki, tarihinden yoksun yetişen bir gençlik asla ülkesinin geleceği olamaz. Bu bilinçle, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde gençler yetiştirmeyi kendimize bir ödev olarak görüyor, tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını canı gönülden kutluyorum” dedi.   

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1284 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Burhan Uluçoban Vefat Etti
Burhan Uluçoban Vefat Etti
Kilis’te Ormanlık Alanlara Giriş Yasaklandı
Kilis’te Ormanlık Alanlara Giriş Yasaklandı