Prof. Dr. Haydar Baş’tan ’Harekât’ Mesajı!

Prof. Dr. Haydar Baş'tan 'Harekât' Mesajı!

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde düzenlenen ‘Kaybolan Değerlerimiz’ konulu panelde Fırat’ın doğusunu teröristlerden arındırmak için Türkiye’nin başlattığı ‘Barış Pınarı Harekâtı’yla ilgili önemli açıklamalar yapan Prof. Dr. Haydar Baş, “Emperyalistlerin başımıza açtığı belaları ordumuz bertaraf ediyor. Allah askerimizi Barış Pınarı Harekâtı’nda muhafaza eylesin” dedi.

10 Ekim 2019 - 19:45 - Güncelleme: 17 Ekim 2019 - 10:43

Programın onur konuğu ise Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş oldu. Konuşmacıların tebliğlerini beğeniyle dinleyen Prof. Dr. Haydar Baş, programda kapanış konuşmasını yaptı.


Konuşmasında Suriye'nin kuzeyinde Fırat'ın doğusunu teröristlerden arındırmak ve Türkiye sınırı boyunca bir terör koridoru kurulmasına engel olmak için 9 Ekim'de Türk Silahlı Kuvvetleri'nin başlattığı 'Barış Pınarı Harekâtı'yla ilgili önemli açıklamalar yapan Prof. Dr. Haydar Baş, emperyalistlerin Türkiye'nin başına açtığı belaları ordumuz bertaraf ettiğini ifade etti.

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş şöyle konuştu: "Bugün emperyalizme karşı duruyoruz. Bölgemizde emperyalist devletler başımızı belaya koydu. Allah askerimizi Barış Pınarı Harekâtı'nda muhafaza eylesin. Bu onların musibeti değil mi? Kıymetli arkadaşlar, biz bugün haklıyız." 

'BTP kadroları çok iyi yetişmiştir'

Konuşmasının devamında Bağımsız Türkiye Partisi kadrolarından övgüyle bahseden Prof. Dr. Baş, "Bizim kadroyu takip edin. Bu arkadaşlar çok iyi yetiştiler. Ben çok samimi konuşuyorum, hangisini alırsanız alın, bir devlet başkanı gibidir. Bizim arkadaşlarımızın hepsi yetişmiş, öyle sıradan insan yok bizde. Ama bu basiret ehli milletimiz bunu nasıl görmez? Bunu anlamak mümkün değil" dedi.

BTP Genel Başkanı Baş, şunları söyledi: "Biz sağ tabandan gelmeyiz. Ama benim kadroma bakın hepsi sol kökenlidir. Bizim sülale tamamen sağdır. Bunları ben ikna edene kadar anamdan emdiğim burnumdan geldi. Ama sol beni hiç yormadı. Bakın arkadaşlar Türkiye'yi ayağa kaldıracak ekip biziz bunu hiç unutmayın. Bu işi bilen biziz. Ben bu işi dünyada en iyi bilen kişiyim. Yahu benim eserlerim iktisat fakültelerinde ders kitabı olarak okutuluyor. Ben tez sahibi bir adamım. Ama ben geliyorum Türkiye'de selam verecek adam bulamıyorum. Bunu değiştirmeye var mısınız? (Salondakiler: Varız). Yani Beşikdüzü halkı bunu yaparım derse yapar."

Bir ve beraber olmalıyız

Konuşmasında Türkiye'de bir kardeş kavgası çıkarılmak istendiğine dikkatleri çeken BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, şöyle konuştu: "Bugün ülkemizde arkadaşlar sağ-sol yok, Müslüman Türk milleti var bunu iyi bilin. Biz biriz, beraberiz ve kardeşiz. Allah'ın (c.c.) hukukuna göre kardeşiz. Yani boş konuşmuyoruz. Bizim kardeşliğimizi de dünyada hiç kimse bozamaz. Bu anlayışla yola devam etmeliyiz. El ele vereceğiz ve dünyanın en güçlü devleti Türkiye Cumhuriyeti olacak. En yüce milleti de Türk milleti olacak. Var mısınız?" 

Bu haber 3952 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akcurun Camii ve tarihteki yeri
Akcurun Camii ve tarihteki yeri
Yaşlanma ile saçlardaki incelmenin önüne geçilebilir mi?
Yaşlanma ile saçlardaki incelmenin önüne geçilebilir mi?