Rektörler Kilis’e Destek İçin Geldi
Reklam

Rektörler Kilis'e Destek İçin Geldi

2017 yılı Ocak ayında atanan Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun’un içinde bulunduğu 9 üniversite rektörü, değerlendirme toplantılarını Kilis’te gerçekleştirerek, hem Kilis’e hem de Zeytin Dalı Harekatına katılan Mehmetçiğe desteklerini sundular.

19 Şubat 2018 - 12:17 - Güncelleme: 19 Şubat 2018 - 15:47

Kilis’in hem DEAŞ terör örgütü hem de Zeytin Dalı Harekatının başlamasının ardından YPG/PKK/PYD terör örgütü tarafından yapılan saldırılar sonrasında yaşananların konu alındığı slayt gösterileri ile başlayan program 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun’un konuşması ile devam etti.

Üniversitemizin 30 yıllık bir geçmişi var

Rektör Karacoşkun, Kilis’in yaşadıklarının anlatıldığı slayt gösterilerinde her şeyin bütün çıplaklığı ile ortada olduğuna vurgu yaparak, “Biz bunların hepsini yaşıyoruz. Kilis halkı olarak bu milletin birlik ve beraberliği için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Son 6 yıldır yaşanan süreçte hem dünyada hem de ülkede daha fazla gündemdeyiz. Bu üstümüze daha dazla sorumluluk yüklüyor. Üniversitemizle bize göre çok şey yapmaya çalıştık. Bu anlamda eğitsel ve akademik alanda birçok faaliyet ve çalışma gerçekleştirdik. Üniversitemizin 30 yıllık bir geçmişi var. İlk yüksekokul 1987 yılında açılmış. Farklı ve yeni uygulamalara imza attık” dedi.

Televizyondan izlemek yerine Kilis’tesiniz!

Kilis Belediye Başkanı Av. Hasan Kara yaptığı konuşmada, Zeytin Dalı Harekatı başlamadan önce Kilis'in sınır köylerine terör örgütü tarafından taciz ateşi açıldığına işaret ederek, “Biz bu harekatın Kilis açısından geç bile kalındığını düşünüyoruz. Bizim halkımız, milletin askeri ile bütünleşmesi adına çok şey yaptı. Üzerinize nerden geldiği bilinmeyen roketlerin geldiği bir şehirde, herkes hayatına devam etti. İş olmamasına rağmen insanlar dükkanlarının önünde oturup biz buradayız dediler.

TV dem izlemek yerine sizler Kilis'tesiniz. Zeytin Dalı operasyonuna tanıklık etmek istiyorsanız Kilis'e gelin!” diye konuştu.


Afrin’deki kardeşlerimiz insanca yaşayacaklar

Kilis Milletvekili Hilmi Dülger’in konuşmasının ardından kürsüye gelen Kilis Valisi Dr. Mehmet Tekinarslan ise, Devlet olmanın halkın huzurunu ve güvenliğini temin etmekten geçtiğinin altını çizerek başladığı konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Afrin üzerinden sevk edilen silahların İstanbul'daki polisin canını alan bir bekayı def etmek için uğraşıyoruz. Türkiye'nin verdiği süre 20 Ocak’ta sona ermiştir ve bu harekat zaferle sonuçlanacaktır. Afrin’deki kardeşlerimiz de bu terör örgütünden kurtulduğunda insanca yaşama fırsatı yakalayacaklardır.

Biz devlet olarak huzura kavuşturulan Suriye’nin çeşitli bölgelerinde 140 bin öğrenciye eğitim veriyor, binlerce insana sağlık hizmeti götürüyoruz. Karayollarımız Azez’de yol yapıyor. Biz bunları yaparken,

Allah'ın rızasını kazanmaktan başka da hiçbir beklentimiz yoktur.

Ateş veya roket düştüğü yeri yakmıyor. Kilis'e düşen roket ile tüm Türkiye bu acıyı içselleştirdi ve yüreği bizimle attı. Bakü'den Kafkaslardan kalktı geldi. Ben Türk kanı taşıyorum her gönüle her eve düştü dediler.

2012 yılından bu yana vatan sevgisi ve ev sahipliği ile Kilis’in dünyaya emsali az bulunacak bir örnek teşkil ettiğine inanıyoruz. Bizim açımızdan bu mücadele başarı ve zaferle sonuçlanacaktır. Buradan verdiğimiz mesajla tüm Türkiye'nin moralini yüksek tutmaya çalışıyoruz

Olayları anlatacak ama bizi yese düşürecek durumlara izin vermeyeceğiz. Top sesleri duyuyorsunuz toplantı esnasında! Belki bir Mehmetçik yaralanıyor belki birinin evine roket düşüyor. Biz millet olarak acılar yaşarız ama asla boynumuz bükük olmaz.”   

Kilis 7 Aralık Üniversitesinde gerçekleştirilen Rektörler Değerlendirme Toplantısına, il protokol üyeleri haricinde; Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım,  İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür,   Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül katıldı.

 (Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1434 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fenerbahçe Galip,Anadolu Efes Mağlup
Fenerbahçe Galip,Anadolu Efes Mağlup
Fenerbahçe'de İkinci Ersun Yanal Dönemi
Fenerbahçe'de İkinci Ersun Yanal Dönemi