Reklam
  • Reklam
Sahte Baskı Malzemelerine Karşı Güç Birliği
Reklam

Sahte Baskı Malzemelerine Karşı Güç Birliği

Türkiye’de sahte baskı malzemeleri üreten yerel işletmelerin yasadışı faaliyetlerini durdurmak için, teknoloji ve bilişim firmaları ile ortak çalışmalar yapılıyor.

27 Kasım 2017 - 15:54

Sahte ürün üretimi bir suç olduğu gibi, bu yasadışı taklitler, kullanıcılar için performans ve güvenilirlik sorunlarına neden olabilecek çok sayıda problemi de açığa çıkarabiliyor. Ayrıca, sahte yazıcı mürekkebi veya toner kullanımı nedeniyle yazıcının bozulması durumunda, ürünün garantisi geçerli olmayacağı için de sorunlar yaşanabiliyor.

Yetkililer, HP'nin Sahtecilikle Mücadele Programı işbirliğiyle sahte baskı malzemesi üretimi yapan işletmeleri kapatıyor. Son beş yılda EMEA bölgesinin tamamında, HP'nin desteğiyle yerel makamlar tarafından yaklaşık 12 milyon sahte ürün ve parça ele geçirildi. HP, ortakların stokları veya müşterilere yönelik şüpheli teslimatlarla ilgili 4500'ün üzerinde denetim ve teftiş gerçekleştirdi. HP, müşterilerini sahte baskı ürünlerinin potansiyel tehlikesinden korumak için çalışmalarına devam ediyor.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1507 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Zeytin Dalı Harekatında Şehit Verdik
Zeytin Dalı Harekatında Şehit Verdik
Kilis'e Yine Roket Atıldı
Kilis'e Yine Roket Atıldı