SGK Borcunu Yapılandıranların Dikkatine

SGK Borcunu Yapılandıranların Dikkatine

SGK İl Müdürü Abdulkadir Akkaş, 7256 sayılı Kanun ile SGK borçlarını yapılandıran vatandaşlara son ödeme tarihinin 31 Mart 2021 tarihine çok dikkat etmeleri gerektiğini belirtti.

27 Mart 2021 - 10:20

Akkaş yaptığı yazılı açıklamada şu ayrıntılara yer verdi: “BAĞ-KUR, sigorta primi ve yapılandırılan diğer SGK borçlarının peşin veya ilk taksit son ödeme tarihi 31.03.2021 Çarşamba günü son gündür. Bu nedenle, borcunu taksitli olarak yapılandıranlar için ilk 2 taksitin süresinde ödenmesi zorunludur. Yapılandırma borcunun bir takvim yılı içerisinde en fazla 2 taksit ödemesi aksatılabilir. 2’den fazla taksit ödemesinin aksatılması veya eksik ödenmesi durumunda yapılandırma bozulur.

BAĞ-KUR borcunu yapılandıran sigortalıların ise yapılandırma borçlarının peşin veya ilk taksitini en son 31.03.2021 tarihine kadar ödememeleri/ödeyememeleri durumunda 31.10.2020 (Ekim ayı dahil) tarihinden önceki BAĞ-KUR hizmetleri ve prim borçları askıya alınır. Faaliyetleri devam edenlerin ise sigortalılıklarının 01.11.2020 tarihi itibariyle yeniden başlatılır.

SGK borcunu yapılandıran tüm vatandaşların son ödeme tarihine kadar borçlarını ödemelerinin yararlarına olacağını ve bu fırsatın kaçırılmaması gerektiğini ifade etmek isterim.”

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1499 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KİLİS'İN ÇİÇEK BAYRAMI
KİLİS'İN ÇİÇEK BAYRAMI
Kilis'te Korona Virüs Hasta Sayısı
Kilis'te Korona Virüs Hasta Sayısı