Şile’den Kilis’e Destek Köprüsü

Şile'den Kilis'e Destek Köprüsü

Kilis’e destek olmak için gelen Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, Mustafa Topçuoğlu Meslek Zenginleştirme Merkezine gelerek, Şile Belediyesi tarafından Kilis’e gönderilen bir kamyon giysinin dağıtımı törenine katıldı.

11 Şubat 2018 - 14:30 - Güncelleme: 11 Şubat 2018 - 18:37

Beraberindeki heyet ile birlikte Mustafa Topçuoğlu Meslek Zenginleştirme Merkezini ziyaret eden Başkan Can Tabakoğlu, çocuklarla yakından ilgilenerek çikolata dağıttı.  

Bu ülkenin insanları, Kilislilerle gönül ve il birliği yapmalı

Tüm Türkiye’ye ve Dünya’ya verilecek olan bir mesajın olduğunu dile getiren Başkan Tabakoğlu, “Barışın, kardeşliğin, huzurun bekası için Türkiye hem sınırların müdafaası anlamında hem de komşu ülkedeki huzurun bekası anlamında mücadele veren bir ülke, bugün Mehmetçiğimiz sınırın ötesinde bir mücadele verirken, sınır ilçelerimiz, sınır şehirlerimiz de ayrı bir mücadeleye ev sahipliği yapıyor. Muhacirlere ensarlık yapan Kilis halkıyla birlikte olmak adına Hasan Başkanımızın konuğu olduk.

Ekonomik anlamda çok büyük anlamlar ifade eden ama mütevazi adımlarla yürüyoruz. Çocuklar için, geleceğimiz için verilen bu mücadelede Kilis’i yalnız bırakmayacağız. Buradan vereceğimiz en güzel mesaj da; bizler eğer huzur içerisinde yaşıyorsak, bu ülkenin başka şehirlerinde yaşayan insanlar, buradaki kardeşlerimizle gönül ve el birliği içerisinde olmalıdır. Şile halkının selamını Kilis’e getirdik” dedi.  

Kilis Belediye Başkanı Av. Hasan Kara ise; “Gün birlik beraberlik günüdür, Gün birbirimize destek olmak günü, Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, İstanbul’dan kalkarak bize destek vermek için geldiler. Sadece Kilis insanına destek olmak, Kilis insanının yanında olduğunu göstermek için buraya geldiler. Sabahtan beri esnafımızla alışveriş yapıyoruz. Bir tır dolusu eşya getirdiler. Burada ihtiyaç sahibi olan çocuklara ve ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız” diye konuştı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1072 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Seçime Girecek Partiler ve Başkan Adayları
Kilis’te Seçime Girecek Partiler ve Başkan Adayları
Neşet Efendi Konağı
Neşet Efendi Konağı