Suriye Yerel Meclisi, Vali Tekinarslan ile Buluştu

Suriye Yerel Meclisi, Vali Tekinarslan ile Buluştu

Suriye yerel meclis başkanları ve meclis üyeleri Kilis Valisi Dr. Mehmet Tekinarslan’ı ziyaret etti.

13 Şubat 2018 - 15:44 - Güncelleme: 14 Şubat 2018 - 09:40

Kilis Valiliği Toplantı Salonunda, Suriye yerel meclis başkanları ve meclis üyeleri ile bir araya gelen Vali Tekinarslan,  Fırat Kalkanı sahasındaki gelişmeleri değerlendirmek üzere bir toplantı gerçekleştirdi. Suriye yerel meclis başkanları ve meclis üyelerinin dışında Vali yardımcılarının da katıldığı toplantıda konuşan Vali Dr. Tekinarslan, Fırat Kalkanı sahasında insani yardım organizasyonlarının devam ettiğini dile getirerek, “Sağlıktan eğitime, sosyal hizmetlerden şehir alt yapılarının iyileştirilmesi yönünde çalışmaları yürütüyoruz. Fırat Kalkanı bölgesinde 1 milyon Suriyeli kardeşimizin, güven ve huzur içerisinde yarınlarına umutla bakacak bir hayatı tesis edildi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak elimizden gelen desteği veriyoruz” dedi.

100 bin öğrenci eğitime kavuştu

Önümüzdeki bir 1 yılda bölgede hayatın iyileştirilmesi için neler yapılması gerektiği noktasında bir araya geldiklerini vurgulayan Vali Tekinarslan, “En büyük mutluluklarımızdan birisi 100 binin üzerinde çocuğumuzun yıkıntılar arasında kalmış hayatlarını, oralardan çekip çıkararak yeniden eğitim hayatıyla buluşturmak oldu. 500 bin insana da sağlık hizmeti verecek noktaya gelmiş bulunmaktayız” diye konuştu.

İnsani İhtiyaçlar Daha İyi Karşılanacak

Geçtiğimiz 1,5 yıllık zaman zarfında Fırat Kalkanı sahasındaki sivil yerleşim yerlerine terör örgütlerinin saldırıları olduğuna dikkat çeken Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan, “Azez, Mare, Aktarin'e 500'ün üzerinde PYD/PKK tarafından silahlı ve roketli saldırı yapıldı. Yine dün geceki saldırılarda birisi çocuk diğeri kadın iki kişi yaralandı. Sizler bunlara da göğüs gerdiniz. Türkiye Cumhuriyeti'nin destekleriyle yurdunuzda ve yuvanızda huzur içerisinde gelecek aramaya devam ediyorsunuz. Planladığımız faaliyetlerin hayata geçmesi ile birlikte sağlıktan yola Fırat Kalkanı bölgesinde insani ihtiyaçlar daha iyi karşılanacaktır. Bizim bu çalışmaları yürütmekte gayemiz; mazlumların duasını Allah’ın rızasını kazanmaktadır. Terörle mücadele operasyonları belirlenen hedeflerine ulaşacaktır” dedi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 932 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Seçime Girecek Partiler ve Başkan Adayları
Kilis’te Seçime Girecek Partiler ve Başkan Adayları
Neşet Efendi Konağı
Neşet Efendi Konağı