Ticaret Bakanlığı Heyeti Kilis’e Geldi
Reklam

Ticaret Bakanlığı Heyeti Kilis'e Geldi

Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü yetkilileri heyet halinde Kilis’e gelerek, Kilis Ticaret ve Sanayi Odasında iş adamları ve sanayiciler ile birlikte bir toplantı yaptı.

08 Şubat 2019 - 14:18 - Güncelleme: 08 Şubat 2019 - 15:01

Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Adnan Benli, İhracat Gelişim Uzmanı Erkan Salur, Dış Ticaret Uzmanları, Necmi Uğurlu, Çetin Yılmaz ile Ticaret Uzmanı H. Cüneyt Kaçar ile birlikte Kilis’e geldi. Öncelikle Kilis Organize Sanayi Bölgesini ziyaret eden heyet, daha sonra KİTSO’da bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Toplantıda ilk olarak söz alan Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (KİTSO) Hacı Mustafa Celkanlı, 2016 yılında Suriye'den Kilis'e bombalar atıldığını vurgulayarak, “ Türkiye'de ekonomik kriz 2018 yılında yaşamaya başlarken, Kilis 2016 yılından beri ekonomik kriz yaşıyor. Ekonomik bir mücadele vermek durumundadır. Kilis Ticaret ve Sanayi Odası gittiğimiz her platformda Kilis'te sıkıntıları dile getiriyoruz. Ticaret Bakanımızın talimatıyla Kilis'e bir heyet geldi. Gelen heyet dün ithalat ve ihracatta fazla ciro yapan firmalar ile ziyaret ettiler. Sorunlarını dinlediler, bugünde burada bir araya gelerek yönetim kurulu üyelerimiz ile iş adamlarına sorunlarımızı sıkıntılarımı dinleyecekler. Kilis'e ne gibi teşvikler olabilir, onları dinleyeceğiz” dedi.


Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Adnan Benli, Kilis Organize Sanayi Bölgesini ziyaret ederek bazı görüşmelerde bulundukları dile getirerek, Kilis'in ihracatının çok az olduğunu belirtti. Benli konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Bakanlığımızın görev ve yetkileri, destek ve teşvikleri, diğer konularda firmalarımızı yerinde ziyaret ederek, onları dinlemek, bakanlığımız görev alanında sorun, görüş ve önerileri, bizzat ilk ağızdan dinlemek, bakanlığımızın görev alanında ise biz değilse bakanlıkları yazılı olarak iletiyoruz. Biliyorsunuz, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle bakanlıklar yeniden yapılandırıldı. Ekonomi ve Ticaret Bakanlığı tek çatı altında toplandı. Bu yapılandırma ile hem iç hem de dış olarak tek çatı altında yürüyor. İki bakanlığın görev ve sorumluluğunu daha etkin ve hızlı yürütülmesi sağlayacaktır inşallah, bakanımızın talimatıyla Kilis'e geldik” diye konuştu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 858 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Prof. Dr. Haydar Baş'ın Hukuk Danışmanından Flaş Açıklama
Prof. Dr. Haydar Baş'ın Hukuk Danışmanından Flaş Açıklama
İnönü İlkokulunda
İnönü İlkokulunda "Kanlarımızı Veriyoruz" Bağış Etkinliği