Türk Eğitim-Sen’den Gazetecilere Kutlama

Türk Eğitim-Sen’den Gazetecilere Kutlama

Türk Eğitim-Sen Kilis Şube Başkanı Osman Boybeyi ve yönetim kurulu üyeleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla buluştu.

13 Ocak 2020 - 09:46

Yemekli toplantıda konuşan Türk Eğitim-Sen Kilis Şube Başkanı Osman Boybeyi sözlerine davetlerine icabet eden bütün basın mensuplarına teşekkür ederek başlayarak şunları dile getirdi: “Gazetecilik mesleği dünyanın en güzel mesleklerinden birisidir. Zevkli olduğu kadar önemli riskleri de olan bu mesleği icra eden gazeteciler, toplumu aydınlatma onurunu yaşayan güzide insanlardır. Bazen güzel haberlerle bizi sevindirir, bazen de haberlerinde hüzün verici olayların burukluğunu yansıtırlar. Onlar çevremizde ve dünyada olup bitenlerden bizleri haberdar eden, gözümüz ve kulağımız olan gönül insanlarıdır. Türk Eğitim Sen Kilis Şubesi olarak her türlü sendikacılık faaliyetimizi vatandaşlarımıza yansıtan bu güzel insanların, çalışan gazeteciler gününü kutluyor, kendilerine saygılar sunuyor, mesleki hayatlarında üstün başarılar diliyoruz.

Gazetecilik Onurdur

Gazetecilik mesleğinin en önemli özellikleri ilkeli ve dürüst olmak, tarafsızlık ve objektifliktir. Bir gazeteci olaylara tarafsız bakabilmeli, doğru haber yapmalı, asılsız iddialarla kimseyi zor durumda bırakmamalıdır. Ahlaklı ve meslek etiğine saygılı olmak ise bir gazetecide olması gereken en önemli başka bir özelliktir.

Gazetecilik mesleğini icra ederken hayatlarını kaybeden basın şehitlerinin mekânlarının cennet olmasını diliyor, mesleğini icra ederken mağdur olan ve zor şartlarda hayatlarını devam ettiren gazetecilere de, Yüce Allah’ın yardımcı olmasını temenni ediyoruz.”

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 698 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KİLİS TAVASI
KİLİS TAVASI
Kilis'te Korona Virüs Hasta Sayısı
Kilis'te Korona Virüs Hasta Sayısı