Üniversite İpekyolu Kariyer Fuarına Katıldı

Üniversite İpekyolu Kariyer Fuarına Katıldı

Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve Gaziantep Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, 200’ü aşkın ulusal ve uluslararası firma ile paydaş 10 üniversitenin katılımıyla gerçekleşen İpekyolu Kariyer Fuarına katıldı.

15 Nisan 2019 - 15:26 - Güncelleme: 15 Nisan 2019 - 16:11

Üniversitelerde öğrenim gören veya mezun olmuş öğrenciler ile çalışma hayatında yer almak isteyen kişilerin kariyer planlamalarına katkı sağlamak ve yeni iş fırsatları sunmak amacıyla düzenlenen fuar, Mavera Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kariyer fuarına 7 Aralık Üniversitesi adına Rektör Yardımcısı ve İİBF Dekanı Prof. Dr. İbrahim Halil Seyrek, İİBF Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Bengü Hırlak, Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık A.B.D. Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Akif Karaman katıldı.

KİYÜ tanıtım standına gelen ziyaretçilere, üniversite ve bölümler ile ilgili bilgiler veren akademisyenler, iş bulma becerileri, özgeçmiş hazırlama, yetişmiş insan gücü kaynaklarının verimli kullanımı ve kariyer fırsatlarını değerlendirme konularında da bilgilerini paylaştılar.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 940 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çilesiz olmaz
Çilesiz olmaz
Özel Meltem Okulu Ağustos’ta Ders Başı Yapıyor
Özel Meltem Okulu Ağustos’ta Ders Başı Yapıyor