Üniversitede Türk Müziği Korosu Çalışmalarını Sürdürüyor

Üniversitede Türk Müziği Korosu Çalışmalarını Sürdürüyor

Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nde 2017-2018 Akademik Yılı başlangıcında kurulan Klasik Türk Müziği Korosu çalışmalarını sürdürüyor.

13 Ocak 2018 - 09:52 - Güncelleme: 13 Ocak 2018 - 16:16

Üniversitedeki akademik ve idari personelin yanı sıra Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun’un da fırsat buldukça katıldığı çalışmalar, Koro Şefi Ökkeş Özköseler yönetiminde gerçekleştiriliyor.

 

Haftada iki gün üniversite bünyesinde yürütülen çalışmalara ilişkin olarak, üniversitede böylesi bir sanat faaliyetinin icra edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Karacoşkun konuyla ilgili şu değerlendirmeleri yaptı: “Üniversitemizde Klasik Türk Müziği korosu oluşturma gayretlerimizde belli bir yol katettik. Bu çerçevede personelimizin sanata ve müziğe olan ilgisi beni mutlu etti. Yakın zamanlarda üniversitemiz Klasik Türk Müziği korosu inşallah çeşitli konserler verecektir. Bu çalışmalarda derin müzik bilgisiyle bize katkı sunan saygıdeğer hocamız Ökkeş Özköseler ile udi hocamız Haluk Kanmaz’a, kanuni sanatçımıza ve sanata duyarlı personelime teşekkür ediyorum” dedi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2728 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Neşet Efendi Konağı
Neşet Efendi Konağı
Kilis'te Yağış Miktarı
Kilis'te Yağış Miktarı