Üniversitede Uluslararası Öğrenci Sayısı Artıyor
Reklam

Üniversitede Uluslararası Öğrenci Sayısı Artıyor

Kilis 7 Aralık Üniversitesinde 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında uluslararası öğrenci sayısı geçtiğimiz yıla oranla yaklaşık 2 kat arttı.

28 Ağustos 2018 - 10:08 - Güncelleme: 17 Eylül 2018 - 09:41

Sri Lanka, Azerbaycan, Türkmenistan, Mısır, Afganistan, Malavi, Suriye, Nijer gibi farklı ülkelerden gelen toplam 622 uluslararası öğrenci, yeni eğitim-öğretim yılında Kilis 7 Aralık Üniversitesinde öğrenim görecek.

Yabancı Öğrencilerin Çoğunluğu Suriyeli  

549’u Suriye, 45’i Türkmenistan, 19’u Azerbaycan uyruklu olan uluslararası öğrenciler arasından başarılı olanlar barınma, yemek gibi konularda Kilis 7 Aralık Üniversitesi tarafından desteklenecek.

Memnuniyet Verici Bir Durum

Konu ile ilgili bir açıklama yapan 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, “2018-2019 öğretim yılı itibarıyla uluslararası öğrenci sayımızda ciddi artışlar olmuştur. Bu, memnuniyet verici bir durumdur. Üniversitemiz eğitim-öğretim kalitesi, donanım, alt yapı, kampüs hayatı gibi konularda öğrencilerimizin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilecek hizmetleri sunmaktadır. Bununla beraber üniversitemiz bünyesinde faaliyetlerine devam eden TÖMER (Türkçe ve Yabancı Diller Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi) uluslararası öğrencilerimize dil eğitimi ve öğretimi vermektedir. Üniversite olarak uluslararası öğrencilerimize her türlü konuda destek olmaya ve üniversitemizin bu öğrencilerimize sunacağı fırsatları artırmaya çalışıyoruz” dedi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2274 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te 60 Bin Fidan Toprakla Buluştu
Kilis’te 60 Bin Fidan Toprakla Buluştu
Akçaabat'ta Atatürk İçin Mevlit Okundu
Akçaabat'ta Atatürk İçin Mevlit Okundu