Reklam
  • Reklam
Üniversiteye 117 Uluslararası Öğrenci Gelecek

Üniversiteye 117 Uluslararası Öğrenci Gelecek

Kilis 7 Aralık Üniversitesi , 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı’nda toplam 117 uluslararası öğrencinin kayıt yaptıracağını açıkladı.

21 Ağustos 2013 - 09:21

Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nin 4 yıllık lisans ve 2 yıllık önlisans eğitimi veren çeşitli fakülte ve yüksekokullarına yerleşen uluslararası öğrenciler, Sri Lanka, Nijerya, Gine, Afganistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Suriye gibi dünyanın farklı ülkelerinden ve farklı kültürlerinden Kilis’e gelerek öğrenimlerini sürdürecekler. Üniversitemize 2010’da 25, 2011’de 65, 2012’de 80 uluslararası öğrenci kayıt yaptırdı. 2013 yılında da 117 kişinin kayıt yaptırması bekleniyor.

 

Yabancı uyruklu öğrenci konusunda bilgi veren Üniversite Rektörü Prof. Dr. İsmail Güvenç: “Yabancı öğrenci konusuna büyük önem veriyoruz ve üniversitemizi bir çekim merkezi haline getirmek için gerekli çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yurt dışından Üniversitemize gelen öğrencilerimizin sayılarını arttırmanın yanında onlara destek olmaya, sorunlarına  çözümler üretmeye de çabalıyoruz. Yabancı öğrenci konusuyla ilgili olarak Dış İlişkiler Koordinatörlüğümüzü kurduk, yeterli seviyede Türkçesi olmayan öğrencilerimize Türkçe eğitim imkânı sunuyoruz. Barınma ihtiyaçlarını karşılamak için şimdilik 75 öğrenci kapasiteli olan Uluslararası Öğrenci Yurdu’muz Karataş Kampüsü’nde 2 yıldır hizmet veriyor. Üniversitemizin, yurt dışından gelen öğrencilere sunacağı fırsatları artırmaya çalışıyoruz. Üniversitemiz 2006 yılından sonra kurulan devlet üniversiteleri arasında yabancı öğrenci alımı bakımından en üst sıralarda bulunmaktadır” dedi.

(Kilis Postası-Haber Merkezi)

Bu haber 1004 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Atatürk Vatandır Sempozyumları Devam Ediyor
Atatürk Vatandır Sempozyumları Devam Ediyor
Kilis'te Su Sıkıntısı
Kilis'te Su Sıkıntısı