Üniversiteye Yeni Bölüm ve Programlar Açıldı
Reklam

Üniversiteye Yeni Bölüm ve Programlar Açıldı

Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nde daha önce Yüksek Öğretim Kurulu’na (YÖK) başvurusu yapılan bazı bölümlere 2018/2019 Eğitim-Öğretim Yılında öğrenci alınması için karar verildi.

06 Haziran 2018 - 11:07 - Güncelleme: 06 Haziran 2018 - 14:05

Bu kapsamda Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’ne 60, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’ne 40, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü I. öğretim programına 60, Antrenörlük Bölümü I. öğretim programına 60, II öğretim programına 60, yeni kurulan Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü’ne 40 (Yusuf Şerefoğlu Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü de bu fakülteye bağlandı) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Adalet Bölümü’ne 40, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Geleneksel El Sanatları ile Halıcılık Kilimcilik Bölümlerine 30, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu Turizm ve Seyahat Hizmetleri Bölümü’nün I. öğretim programına 30, II. öğretim programına 30 öğrenci alınması için Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nin verdiği teklif, YÖK tarafından uygun görülerek bölümler aktif hale getirildi.

Bu bölümlerin yanında Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Özel Güvenlik ve Koruma bölümleri de açıldı. Bu bölümlere öğrenci almak için çalışmalar sürüyor.

Diğer yandan Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Temel İslam Bilimleri tezli, Türk Dili ve Edebiyatı tezsiz, Orta Doğu ve Göç Araştırmaları tezli, İş Sağlığı ve Güvenliği tezsiz, Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Sağlık Yönetimi tezsiz yüksek lisans programları açıldı.

Ayrıca Kilis 7 Aralık Üniversitesi’ne bağlı Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca Devlet Konservatuvarı’nın açılması ve Tıp Fakültesi’nin kurulması için de YÖK nezdinde girişimlerin sürdüğü, cevap beklendiği bildirildi.

Yeni açılan bölümlerin üniversiteye ve Kilis’e hayırlı uğurlu olmasını dileyen Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Kilis’in ve üniversitenin kalkınması, eğitim ve donanım anlamında belirli bir ivme kazanması için şevkle çalışmaya devam ettiklerini belirtti. Rektör Karacoşkun, yakın zamanda farklı bölümlerin de açılacağına yönelik müjdeli haberler vermeyi arzu ettiklerini de sözlerine ekleyerek, bölümlerin aktif hale getirilmesi kararını alan YÖK Genel Kurulu’na ve destek olan herkese teşekkürlerini iletti.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2470 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te DEAŞ Terör Örgütü Üyesi Yakalandı
Kilis’te DEAŞ Terör Örgütü Üyesi Yakalandı
Jandarmadan Uyuşturucu Kaçakçılarına Darbe!
Jandarmadan Uyuşturucu Kaçakçılarına Darbe!