Uyuşturucu ile Mücadeleye Bisiklet Ödülü
Reklam

Uyuşturucu ile Mücadeleye Bisiklet Ödülü

Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Haftası kapsamında Kilis Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından uyuşturucu ile mücadelede etkin rol alan kişiler bisiklet ile ödüllendirildi.

14 Temmuz 2017 - 10:02 - Güncelleme: 15 Temmuz 2017 - 13:10

Halk Sağlığı Müdürlüğünde gerçekleştirilen ödül törenine Vali Yardımcısı Ertuğrul Avcı, İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Turgay Happani, bazı kurum temsilcileri ve sağlık çalışanları katıldı. İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Turgay Happani yapmış olduğu konuşmada, uyuşturucunun insan sağlığı için ciddi bir tehdit olduğunu vurgulayarak, “Uyuşturucu ölümlerin yanı sıra; yaşamların dramatik bir şekilde kararmasına, bireyin ve toplumun refah düzeyinin düşmesine neden olan ciddi bir sağlık sorunudur. Uyuşturucu bağımlılığı konusunda danışmanlık hizmeti almak ve ilimize en yakın AMATEM (Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Araştırma Merkezi) ve ÇEMATEM (Çocuk ve Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi) bilgilerine erişmek isteyen kişilerin Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan ALO 191 Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattını arayabilirler” dedi.

Çocuklar risk altında

Törende konuşan Vali Yardımcısı Ertuğrul Avcı ise “Uyuşturucu ve madde bağımlılığına karşı herkesin sorumluluğu olduğunu belirterek; “Uyuşturucu terörü ile mücadele herkesin milli görevidir. Toplumun hiçbir kesimi güvence altında değil, hepimizin çocuklarının bağımlılık konusunda risk altında olduğunu ve bu konuda önlem alınması gereken başlıca 2 temel kurumun aile ve  okul olduğunu bilmeliyiz” diye konuştu.

Programın sonunda Kilis’te uyuşturucu ile mücadelede etkin rol alan Din görevlisi Ali ÖZBAL, Tekye Mahallesi Muhtarı ve Kızılay İl Başkanı Mehmet Faruk ERDİNÇ, Mıhali Mahallesi Muhtarı Mehmet Fazlı ZAPTİYEOĞLU, Polis Memuru Alper BİNİCİ ve Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Engin YILMAZ, özverili ve başarılı çalışmalarından dolayı Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından bisiklet ile ödüllendirildi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 3452 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
11. Etabı Geraint Thomas Kazandı
11. Etabı Geraint Thomas Kazandı
MotoGP'nin Almanya Ayağını Marquez Kazandı
MotoGP'nin Almanya Ayağını Marquez Kazandı