Vali Recep Soytürk’ün 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Vali Recep Soytürk'ün 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Kilis Valisi Recep Soytürk, 9 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak olan 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı öncesinde bir mesaj yayınladı.

07 Eylül 2019 - 12:41 - Güncelleme: 07 Eylül 2019 - 14:36

Vali Soytürk mesajında şu konulara değindi: “Ülkemizin her yanında olduğu gibi İlimizde de öğrenci, veli, öğretmen ve diğer eğitim personelinin büyük emek sarf edecekleri ve fedakârlıklarıyla donatacakları 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı’na başlamanın coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz.

Ülkemizin geleceği olan çocuklarımız okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın sevincini yaşarken; değerli anne ve babaları da yavrularını sevgiyle, ümitle okula hazırlanmanın güzelliğini ve tatlı telaşını yaşıyorlar.

Kuşkusuz eğitim; üzerinde titizlikle durulması ve her şeyden fazla sahiplenilmesi gereken, kararlılık ve süreklilik isteyen bir süreçtir.

Değerli eğitimcilerimizin, üstün görev anlayışı ve sorumluluk şuuruyla bu kutsal görevlerini yerine getirirken İlimizin eğitim ve öğretim kalitesini üst sıralara taşıma gayretlerimize bu yıl da gereken yüksek katkı vereceklerine inancım sonsuzdur.

Çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek, onlara ne kadar çok imkân sunabilirsek, ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacaktır. Eğitimin temel hedefi, sağlıklı, çalışkan, üretken, araştıran, sorgulayan ve yorumlayan bireyler yetiştirmektir.

Çocuklarımızı ve gençlerimizi bu özelliklere sahip, vatanımıza, milletimize, ailelerine yararlı ve donanımlı bireyler olarak geleceğe hazırlamak bizlerin vazifesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı’nın öğrencilerimize, ailelerine ve tüm eğitim camiamıza başarılarla dolu hayırlı bir yıl olarak geçmesini dilerim.”

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 923 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altın Fiyatları (24 Eylül 2020)
Altın Fiyatları (24 Eylül 2020)
Kilis'te Kış Hazırlıkları Sürüyor
Kilis'te Kış Hazırlıkları Sürüyor