Vali Soytürk, Basın Mensupları ile Buluştu

Vali Soytürk, Basın Mensupları ile Buluştu

Kilis Valisi Recep Soytürk, Covid-19’un şehirdeki genel seyri ve kent gündemi hakkında bazı bilgilendirmeler yapmak üzere, yerel ve ulusal basın temsilcileri ile makamında bir araya geldi.

30 Temmuz 2020 - 15:45 - Güncelleme: 30 Temmuz 2020 - 16:24

Vali Soytürk, Arefe Gününde basın mensupları ile başta korona virüsle mücadele olmak üzere Kilisle  ilgili çeşitli konularda görüş alış-verişi ve bazı değerlendirmelerde bulundu.

Korona virüs yayılımının tüm Güneydoğu’da olduğu gibi Kilis’te de artış gösterdiğini ifade eden Vali Soytürk, “Tedbirler alıyoruz. Ancak halkımızın başta maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına riayet etmeye devam etmesini istiyoruz. Kurban Bayramında da korona virüsle olan mücadelemizi unutmamak gerekir. Lütfen sosyal mesafemizi koruyarak bayram ziyaretlerimizi kısa tutmaya çalışalım” dedi.

Tedbirlere uymaya devam edelim

Özellikle Arefe Gününde ve Kurban Bayramında yapılacak olan mezarlık ziyaretlerini, bayram sonrasına kadar daha geniş zamana yaymalarını vatandaşlardan rica eden Vali Soytürk, “Unutmayalım ki salgınla mücadelemiz devam ediyor” diye konuştu.

Kilis’in görünümü değişecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Kilis ziyaretinin çok faydalı geçtiğini ifade eden Soytürk, kent meydanı başta olmak üzere Kilis’in genel görünümünün iyileştirilmesi için önemli adımların yakın zamanda atılacağının müjdesini verdi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1848 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altın Fiyatları (25 Ocak 2021)
Altın Fiyatları (25 Ocak 2021)
Kilis'te Tarım Sigortasında Yıllık Durum
Kilis'te Tarım Sigortasında Yıllık Durum