Vali Soytürk’ün Bayram Mesajı

Vali Soytürk'ün Bayram Mesajı

Kilis Valisi Recep Soytürk, Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

31 Mayıs 2019 - 13:52 - Güncelleme: 01 Haziran 2019 - 18:55

Vali Soytürk mesajında şunları söyledi: “Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu ebedi azaptan kurtuluş olan mübârek Ramazan Ayı'nı geride bırakmanın hüznünü yaşayarak, sevgi, kardeşlik, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının yoğunlaşmasına vesile olan, milletimizin ve toplumsal hayatımızın en güzel ve anlamlı günlerini içeren Ramazan Bayramı’na kavuşmanın huzur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

 

Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştiren, millet olma iradesini ve kardeşliği en üst düzeyde hissettiren, kırgınlıkları unutturan bayramlar, mutluluk ve huzur dolu bir iklim meydana getirmeleriyle inanç ve kültür medeniyetimizin en temel unsurlarındandır.

 

İnsanımızı öteden beri birlikte tutan ve güçlü kılan bu müstesna bayram günlerinin birleştirici ve manevi gücünün, bizleri yeni ufuklara taşıyacağına olan inancım tamdır.

 

Bu özel günlerde kendi mutluluklarımızla birlikte, yapacağımız yardımlarla ve ziyaretlerle çevremizde ki insanlarında yaşamlarına bir nebzede olsa mutluluk katmak bu bayrama ayrı bir anlam katacağı şüphesizdir.

 

Bu bağlamda, Ramazan Bayramı’nda yakınlarımıza, dostlarımıza, komşularımıza, kimsesiz ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza, şehitlerimizin yakınlarına ve gazilerimize yapacağımız bir ziyaret, vereceğimiz bir güzel mesaj ve göstereceğimiz bir içten sevgi aramızdaki mesafeleri kapatacak ve gönüllerimizi birleştirecektir.

 

Sizlerden, bayram tatilindeki yolculuklarınızda, trafik kurallarına riayet etmenizi, uykusuz araç kullanmaktan ve aşırı hızdan kaçınmanızı hatırlatarak bu güzel bayram sevincimizi, lütfen acılarla gölgeleyip hüzne dönüştürmemenizi önemle rica ediyorum.

 

Vatandaşlarımızın bayramını huzur ve güven içinde geçirmeleri için gerekli olan her türlü tedbir ve önlemler ilgili kurum ve kuruluşlar ile koordineli olarak alınmaktadır. Bayram süresince görevi başında olan tüm güvenlik, sağlık, zabıta ve itfaiye personeli başta olmak üzere tüm çalışanlara ve güzide İlimizin asayiş ve huzurunun sağlanmasına katkıda bulunan duyarlı vatandaşlarımıza en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum.

 

Bayramın, İslam aleminin ve aziz milletimizin sevinç ve kardeşliğine vesile olması temennisiyle; İlimizde görev yapan adli, askeri ve sivil erkânın, tüm kamu personelinin, vatani görevini yapan askerlerimizin, öğrencilerimizin, özel sektör yönetici ve çalışanlarımızın, basın mensuplarımızın ve saygıdeğer Kilis halkının bayramlarını en kalbi duygularımla kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.”

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1117 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akcurun Camii ve tarihteki yeri
Akcurun Camii ve tarihteki yeri
Yaşlanma ile saçlardaki incelmenin önüne geçilebilir mi?
Yaşlanma ile saçlardaki incelmenin önüne geçilebilir mi?