Vali Soytürk’ün Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Vali Soytürk’ün Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Kilis Valisi Recep Soytürk, 2021-2022 Eğitim Öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı:

06 Eylül 2021 - 11:25

“Ülkemizin her yanında olduğu gibi İlimizde de öğrenci, veli, öğretmen ve diğer eğitim personelinin büyük emek sarf edecekleri ve fedakârlıklarıyla donatacakları 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’na başlamanın coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz.

Ülkemizin geleceği olan çocuklarımız okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın sevincini yaşarken; değerli anne ve babaları da yavrularını sevgiyle, ümitle okula hazırlanmanın güzelliğini ve tatlı telaşını yaşıyorlar.

Kuşkusuz eğitim; üzerinde titizlikle durulması ve her şeyden fazla sahiplenilmesi gereken, kararlılık ve süreklilik isteyen bir süreçtir.

Dünyada ve ülkemizde yaşanan pandemiye rağmen Devletimizce planlanan eğitim öğretim sürecinde çocuklarımıza en iyi imkânları sağlamaya çalışmaktayız.

İçinde bulunduğumuz bu hassas süreçte,  Valiliğimizin yakın takibi ile eğitim kadromuz, velilerimiz ve öğrencilerimiz hep birlikte, karşılıklı anlayış ve hoşgörü içerisinde, gereken gayreti göstereceğimize inancım tamdır.

Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizden en büyük beklentimiz, pandemi dolayısıyla alınan tedbirlere en iyi şekilde uyarak, maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet ederek sağlıklarına dikkat etmeleri önceliğimizdir.

İnanıyorum ki bütün öğrencilerimiz yüz yüze eğitimden uzak kalınan bir dönemi geride bırakarak, daha çok çalışma azim ve gayretiyle okullarına kavuşacaklardır.

Salgının etkisinin hala devam ettiği pandemi sürecinde kendilerini mesleklerine adamış idareci ve öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm öğrencilerimizin ve velilerimizin 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı’nı kutluyor, başarılarla dolu hastalıktan uzak hayırlı bir yıl olarak geçmesini diliyorum."

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 901 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Amiral Türker Ertürk Kilis’e Geldi
Amiral Türker Ertürk Kilis’e Geldi
Engel Olma Farkında Ol
Engel Olma Farkında Ol