Yaşar Aktürk’ten Basın Mensuplarına Davet!

Yaşar Aktürk'ten Basın Mensuplarına Davet!

Kilis Vakfı Başkanı Yaşar Aktürk, devam eden "Zeytin Dalı" operasyonunda zor şartlarda görev yapan basın mensuplarına destek olmak amacıyla bir yemek düzenledi.

10 Şubat 2018 - 23:30 - Güncelleme: 11 Şubat 2018 - 00:31

Kısa süre önce PYD tarafından atılan bir roketin isabet etmesi ile tahrip olan tarihi bir restoranda düzenlenen yemeğe katılım oldukça büyüktü. Sayın Aktürk'ü temsilen basın danışmanı Haşim Özyurt'un katıldığı yemekte basın mensuplarına seslenen Özyurt şunları kaydetti: “Serhat Şehrimizin çok kıymetli basın mensupları; Bu akşam bu tarihi restoranda sizlerle bir arada bulunduğumuz için ziyadesiyle mutluyuz. Kilis Vakfının değerli başkanı sayın Yaşar Aktürk beyefendinin talimatı ile gerçekleşen bu toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ederim. Zor günler geçiren şehrimizde zor şartlarda görev yapan siz değerli basın çalışanlarına sayın Aktürk'ün en samimi selamlarını ve sevgilerini iletiyorum. Mesleğinizi icra ederken halkın haber alma özgürlüğüne olan katkınız ve milli değerlerimize olan hassasiyetiniz sayın Aktürk'ün dikkat ettiği hususların başında yer almakta, çalışma temponuz takdir ile karşılanmaktadır. İçerisinde bulunduğumuz bu zor zamanlarda yeri gelip cephede, yeri gelip şehrin teröristlerce hedef olunan bölgelerinde görev yapan siz kıymetli basın mensupları şehrimize önemli bir hizmet vermektedir. Sayın Aktürk bir hususun özellikle bilinmesini ve belirtilmesini istemektedir. Ülkemizin ve şehrimizin zor günlerinde her türlü fedakarlığı yaparak çalışan siz değerli basın mensuplarının Kilis Vakfı her daim yanındadır ve her daim destekçisidir.

 

Değerli basın mensupları; Malumunuz olduğu üzere Afrin'deki terör yapılanmasının sona ermesi amacıyla başlatılan "Zeytin Dalı" operasyonu tüm hızıyla devam etmektedir. Türk devletinin bekasını, Türk milletinin huzurunu tehdit eden bu hain terör örgütüne karşı, sinesi iman dolu olan Anadolu'nun yiğit evlatları gerekli reaksiyonu göstermekte ve terör örgütüne ağır kayıplar verdirterek Afrin merkeze olan ilerleyişini sürdürmektedir. Bir yandan "Zeytin Dalı" operasyonunu diğer yandan Kilis'teki gelişmeleri yakinen takip eden sayın Aktürk, Kilis halkının terör odaklarına karşı sergilediği dik duruşla iftihar etmekte ve Kilisli olmakla bir kez daha onur duymaktadır. Operasyonun başladığı ilk saatten itibaren net bir söylem içerisinde olan sayın Aktürk, Sahip olduğum her şeyle Türk devletinin emrinde, Türk milletini yanında, askerlerimizin arkasındayım diyerek operasyona olan desteğinin tam olduğunu ilan etmiştir.

 

Sevgili basın mensupları; Bu akşam bu yemeğin bu restoranda düzenlenmiş olması bir tesadüf eseri değildir. Bildiğiniz gibi bu tarihi yapı bir süre önce terör örgütü PYD tarafından saldırıya uğramış ve kısmen tahrip edilmiştir. Sayın Aktürk bu toplantının burada yapılmasını özellikle istemiştir. Hem işletmeci kardeşimize destek olmamızı hem de ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar bizim burada mağrur duruşumuzun süreceğini tüm dünyanın bilmesini amaçlamıştır. Buradan, bir kaç hafta önce saldırıya uğrayan bu tarihi restoranımızdan bir kez daha ilan ediyoruz, Türk devletini yıkmak, Türk milletini tarihten silmek isteyenler amaçlarına ulaşamayacaklardır. Sayın Aktürk sizlerin şahsında tüm Kilis halkına saygılarını iletmekte ve ödenecek bir bedel varsa hep birlikte ödemeye hazırız diyerek tüm karanlık odaklara BAŞARAMAYACAKSINIZ demektedir.

Çok kıymetli vaktinizden ayırarak bugün burada bulunduğunuz için hepinize tekrar teşekkür ediyor, her türlü sıkıntınızda Kilis Vakfının ve Sayın Aktürk'ün yanınızda olacağını bir kez daha belirtmek istiyorum.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1644 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Neşet Efendi Konağı
Neşet Efendi Konağı
Kilis'te Yağış Miktarı
Kilis'te Yağış Miktarı