Kaybeden Hep Türkiye
Ahmet Benlioğlu

Ahmet Benlioğlu

Kaybeden Hep Türkiye

10 Mayıs 2016 - 09:25

Memleket üzerinde dolaşan kara bulutlar maalesef az veya çok bütün vatan evlatlarını etkilemekte. Yaşanan acılar hemen her ferdin gönlünde derin yaralar açmakta. Güzel Anadolu’nun her köşesi bizzat olmasa da dolaylı yoldan yaşanan acıları paylaşmakta ve etkilenmektedir.

Nitekim memleketin dört bucağında vuku bulun terör eylemleri neticesinde can veren binlerce vatan evladı “kınalı kuzular”  sadece terörün ortaya çıktığı yerlerde değil hali ile kınalı kuzuların terör olmayan kendi il,ilçe, kasaba, köy, bucak ve mahallerinde en derin şekilde hissediliyor. Yaşana acılar yediden yetmişe her vatandaşın içi acıtıyor. Terör nedir, terörist kimdir? Dünya geneline baktığımızda terörist eylemler ve bu eylemleri gerçekleştiren teröristler genel olarak dış kaynaklıdır. Yani terör de terörist de başka ülkelerin vatandaşıdır. Ancak yıllardan beri başımıza bela olan, adı değişse de amacı içeriği aynı terörizm herne hikmetse hep yerli unsurlarla yapılıyor. Yaptırılmaya çalışılıyor. 

Hal böyle iken memleketin milyarlarca lirası, binlerce insanı ve teknoloji yenilik bilimsel anlamda onlarca yılı heba olup gidiyor.

Ölen asker, ölen terörist, sıkılan kurşun, harcanan para ve boşa geçen yıllar hep bizim Anadolu’nun, Türkiye’nin öz kaynakları.

Geçenlerde Kilisli benim de yakinen tanıdığım bir genç kardeşimin adını pek de önemli olmayan bir terör örgütü saflarında tabir yerinde ise pisipisine canından, gençliğinden, geleceğinden oldu.

Olayın iç yanı baktığımızda bu kardeşimizin adı geçen terör örgütü ile yakından uzaktan en ufak bir bağı, şövenist bir ilişkisi olmadığı onu ve ailesini tanıyan herkes çok iyi bilir.

Peki, ne oldu da kendi halinde yaşayan, bir karıncayı dahi incitemeyecek karakterde olan bir genç terörizm kurbanı olup canından oldu. Öğrendiğimize göre bu kardeşimiz son yıllarda yaşamış olduğu bir kısım psikolojik ve maddi sıkıntılardan dolayıbir çıkmazın içindeymiş hal böyle olunca tanışmış olduğu bazı hainler tarafından belli bir miktar da para ve makam belki de rütbe teklif edilerek tuzağa düşürülmüş.

 Netice ortada eğitilip, yetiştirilip, kendi yetenek ve kabiliyetleri doğrultusunda vatan hizmetinde kullanılacak genç bir vatan evladı ailesinin, memleketin ve ülkesinin elinden kayıp gitti. Kaybeden ölsün veya öldürsün hep Türkiye….

Ben bu bağlamda ülkemiz içindeki terörist eylemleri gerçekleştiren adı terörist olan bu ülke evlatlarının şu veya bu şekilde kandırılıp kendi insanlığı aleyhinde kullanıldığı inancındayım. Bu nedenle temelinde ekonomi olan ve an itibariyle ülkemizdeki birçok problemin belki de en büyük nedeni yoksulluğun, fertler arasındaki ekonomik farkların minimum seviyede giderilmesi lazım. Bu meselenin tek ve kesin çözümü bir an evvel Prof. Dr. Hayda BAŞ hocamın milli ekonomi modelinin uygulanmasıdır.

Yoksa güzel ülkem, Anadolu’m, Türkiye’m daha çok şeyini milli birlik beraberlik Allah muhafaza özgürlük ve bağımsızlığını kaybedecektir.

Bu yazı 1790 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar