Neden BTP neden Avukat Galip Akdağ ?
Ahmet Benlioğlu

Ahmet Benlioğlu

Neden BTP neden Avukat Galip Akdağ ?

12 Ocak 2014 - 02:05

Öncelikle şunu belirtelim bizim niyetimiz hiç kimseyi rencide etmek incitmek ve hatta hiçbir vatandaşımızı üzmek kırmak değil. Çünkü her bir fert her bir Türk vatandaşı bizim için hocamız için çok kıymetlidir. Zaten yurt içinde her hafta bir ilde bu kadar program yapılmasının altında yatan yegâne gerçekte budur. İnanın bu programlar Hocamız sayın Prof. Dr. Haydar BAŞ beyefendinin milletimize duymuş olduğu derin muhabbetin neticesinde yapılan faaliyetlerdir. Yoksa gerçekten birçok hastalığı olan, dinlenmesi gereken bir insanın bu denli mücadele etmesinin altında iktidar mücadelesi veya koltuk kavgası olamaz. ki; zaten sayın hocamız o iktidar ve koltuğa çok uzun yıllar önce malik olmuş gerçek ve samimi bir müslümandır.

Her fırsatta ben bu işi biliyorum diyen bir insan acaba bunu neden ısrarla söylüyor. Bu sorunun cevabı çok açık, memleketin hali ortada, aslında çıkar yolun ne olduğunu ve Haydar Hoca’nın doğru söylediğini herkes çok iyi biliyor. Lâkin insanlar sırf kendi hamasi duyguları, dünya arzuları yüzünden ışığı gizliyorlar. Çünkü Haydar Hoca gelirse onların menfaatleri kesilecek. Bu sebeple bu ışığı gizlemek için her türlü yola başvuruyorlar. Haydar hoca millete suyu gösterirken onlar, maalesef büyük bir kalabalık aman ha bu görülen seraptır diyorlar ki, millet suyu içip te kanmasın.

Çünkü o vakit onların elindeki bulanık, hastalıklı, pis suyun bir değeri olmayacak. İşte Haydar Hoca bunu bildiği ve gördüğü için aman milletim, canım milletin bunlar sizi kandırıyor şu ışığa gelin, şu suyu için. Zaten bir kere gelseniz, baldan tatsanız başka bir yere gidemezsiniz diyor.

Haydar hocanın ışı, ehlibeyt ışığıdır. Gösterdiği için! Dediği su ise milli ekonomi modeli adlı Allah’ın Moskof’un dahi baş tacı ettiği, dünyanın gördüğü ve görmüş olacağı en önemli ekonomi tezidir. Bu sebeple Haydar Hoca, gerekirse hiçbir menfaat gözetmeksizin alın sizin iktidarınızda olsun, ama bu millet rezaletten, sefaletten kurtulsun. Diyecek kadar açık gönüllü ve cömertçe konuşabiliyor.

Gelelim önümüzdeki 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Kilis’imizden aday olacak sayın Av. Galip AKDAĞ kardeşimize. Bence bu seçim Kilis için bir dönüm noktası olacaktır. Ben kedilerini şahsen yaklaşık yirmi yıldır tanırım. Ne bir kul hakkı yediğini ne de bir tek insanın namusuna, canına kast ettiğini, dil uzattığını görmedim, duymadım, bilmedim. Hem Galip Bey halk adamıdır. Küçükle küçük olur, büyükle büyük olmaz edebini bilir, gerekirse el öpmesin de.

Biz millet olarak aristokrat, kapalı, kendine ve çevresine özel tiplerden idarecilerden çok çektik ve hâlâ çekiyoruz. Bizim, bizim gibi düşünen, bizim gibi hisseden bizden birilerine; ihtiyacımız var. Çünkü bizi bizden daha iyi anlayan biri asla olamaz, bizim derdimizi bizden başka kimse bilemez ve bizim derdimize bizden daha iyi kimseler derman olamaz. Av. Galip Bey hiç kimsenin zerre kadar şüphesi olmasın bizdendir. Bizim memleketin sorunlarını bizzat kendiside yaşamış, bizim gibi bu memleketin tozlu, çamurlu sokaklarında yürümüş, fırından kasaptan ekmeğini- etini kendisi almış bu memleketin öz çocuğudur. Kendini hukuk, ekonomi, ticaret, eğitim alanlarında yetiştirmiş. Haydar Hoca gibi bir insanın terbiyesinde çocukluk yaşlarından itibaren biçimlenmiş bir halk insanı, daha doğrusu halkın kendisidir. Yani Galip Bey ne ısmarlama ne de zorlama bir başkan adayı değildir. Şunu da açık yüreklilikle söylüyorum beni bilenler bilir ben müteahhit değilim; yani ihale nihale ile işim olmaz. Belediyeye işim düşerse su borcu ödemeye veya ufak tefek şikâyetlerim olursa onları bildirme dışında gitmem. Hâl böyle iken Allah nasip eder de inşallah Av. Galip Bey başkan olursa söz veriyorum bunca yıllık dostluğuma rağmen Belediyeye hiçbir dünyevi menfaat için gitmeyeceğim.

Bu sebeple aman şu parti gelmesinde kim gelirse gelsin gibi kuru, gaflet dolu, hıyanet kokan boş laflara meyletmeden, herkesin elini ta kalbinin içine sokarcasına vicdanına sorması ve sayın Av. Galip AKDAĞ’a Bağımsız Türkiye Partisine oy vermesi gerekmektedir. Saygılarımla

Ahmet BENLİOĞLU

 

Bu yazı 2039 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar