ABD DOST MU ? DÜŞMAN MI ?
Reklam
Alaaddin Özkar

Alaaddin Özkar

ABD DOST MU ? DÜŞMAN MI ?

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:42

Ekonomisini IMF ye,dış siyasetini ABD’ ye ,iç siyasetini AB ye , güvenliğini İsrail’e ve kültürünü Vatikan ve dinler arası diyalog misyonuna emanet eden hükümet her sahada tam bir savrulmuşluk yaşıyor. Özellikle dış politikada kendisine hedef belirleyemeyen Türkiye, ABD’nin BOP projesiyle ortadoğuda taşeron olmuştur. Asırlaraca Türk-İslam medeniyetinin sancaktarlığını yapan,hep mazlumun yanında,zalimin karşısında olan bu büyük millet ,tarihinde ilk defa haçlı seferini başlatan ABD’nin yanında yer almıştır.

        Türkiye’yi stratejik müttefik olarak yanına alan ABD Ortadoğuya demokrasi getireceğim diye gelmiş, fakat kan , gözyaşı ve zulümden başka bir şey getirmemiştir.        Yine hatırlarsınız ABD Afganistan’a Usame bin Ladin’î bulmak için girmişti. Bu gaye için binlerce insan öldürüldü sonuçta Usame bin Ladin unutuldu,Amerika ise  Afganistan’a yerleşmiş oldu.

        Yine ABD Irak’a kitle imha silahları olduğunu iddia ederek ,terörizme destek veren ve halkına zulüm eden Saddam’dan Irak halkını kurtarmak için saldırıyor.Sonuç çoluk-çocuk,yaşlı-genç 100 bin insan ölüyor.

        Şimdi soruyorum ABD’nin geçmişte kuklası olan Saddam mı , terörist ,yoksa devlet terörüyle binlerce insanı öldüren ABD mi? ABD Fas’tan Afganistan’a kadar 22 ülkenin sınırlarını değiştireceğim diyor.Bu değiştirmenin şekli Afganistan’da ,Irak’ta nasıl olacağı belli olduğu halde hala Türkiye’nin gerek Dışişleri  Bakanı gerekse Başbakanı tarafından ABD ile aramızda hiçbir sorun yoktur.Stratejik ortaklıktan kaynaklanan sıcak ilişkilerimiz devam ediyor denilmektedir.Halbuki uluslar arası ilişkiler karşılıklı çıkar amaçlıdır.ABD ise Türkiye’ye verdiği hiçbir sözü yerine getirmemiştir.

        ABD nin yayılma politikalarına karşı bölge ülkeleri ile işbirliğine girilmelidir.Türkiye şu sorunun cevabını bir an önce bulmalıdır.Dost kim ? Düşman kim?

        Merhum İsmet İNÖNܒnün dediği gibi  ABD ile bir olmak aslan ile aynı kafeste olmak gibidir.Türkiye hemen kafesten çıkmaz ise aslan eninde sonunda Türkiye’yi parçalayacaktır.

        Bir an önce gerçeği görüp uyanmak dileğiyle.

Bu yazı 340 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar