ANTEPTE KUVAİ-MİLLİYE RÜZGÂRI ESTİ
Alaaddin Özkar

Alaaddin Özkar

ANTEPTE KUVAİ-MİLLİYE RÜZGÂRI ESTİ

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:43

            Mayıs ayında Ankara da büyük kongresi yapacak olan Bağımsız Türkiye Partisi İl kongrelerini bir bir tamamlıyor.

            Bu hafta sonu Gaziantep' te yapılan il kongresine bizde katıldık.Program çok coşkulu ve muhteşemdi. Siyasetten milletin soğuduğu ve aynı saatte Gaziantep- Antalya maçının olmasına rağmen Antepliler tercihini siyasette ve Bağımsız Türkiye partisine yapıp kapalı spor salonunu hıncahınç doldurması ayrı bir güzellikti.

            Dün mandacılığa hayır, ya istiklal ya ölüm diyen birinci kuvai milliye hareketlerini başlatan, Anadolu’yu karış karış gezerekten, Türkiye’yi istila etmiş olan batılılara karşı can siperhane mücadele eden Atatürk’le beraber olan Antepliler, bu günde Türkiye’yi çökertmek isteyen ABD, Avrupa Birliği. İMF ‘ye karşı Milli Siyaset, Milli Duruş, Milli Ekonomi modelleriyle karşı duran. Dün alamadıkları ülkemizi bugün almaya kalkan batılılara karşı Anadolu’yu karış karış gezerek milletimizi, uyandıran, bilinçlendiren II. Kuvai Milliye'nin Lideri Prof. Dr. Haydar BAŞ ‘ın yanında oldular. Onları tebrik ediyorum.

            Kapalı Spor Salonu adeta antebin özetiydi. Çiftçisinden, esnafından, sanayicisinden, köylüsünden, kentlisinden herkes oradaydı. Çünkü Prof. Dr. Haydar BAŞ ‘ın Milli Ekonomi modelinde her kesimin derdine çare vardı.

            Prof. Dr. Haydar BAŞ çözümleri bir bir kaynaklarıyla ortaya koyduğunda salonda coşku kat ve kat artıyordu.

            Prof. Dr. Haydar BAŞ güneydoğululara birlik mesajları veriyordu. Batılılar bizi birbirimize düşürüp, bizi orta Asya bozkırlarına göndermek istediklerinden bahsediyordu. Dün Ortadoğu da Arap kardeşlerimizi kandırdıkları gibi bugün de Kürt kardeşlerimizi kandırmaya çalıştıklarını anlatıyor ve türküyle lazıyla, çerkeziyle, kürdüyle, biz bir milletiz, biz Türk milletiyiz, varmısınız bu birlikteliği devam ettirmeye dediğinde, salondan gür bir sesle varız mesajı veriliyordu.

            Prof. Dr. Haydar BAŞ son zamanlarda Devlet ile Milletin, Millet ile Askerin arasına nifak tohumları ekmek isteyenlerin olduğunu içte ve dışta kuşatılan Türkiye’nin kurumlarının tek bilek, tek yürek olması gerektiğini anlatan Haydar BAŞ “varmısınız bu birlikteliği sağlamaya” dediğinde, hep birlikte “varız” sözü adeta salonu inletti

            Prof. Dr. Haydar BAŞ ayağına demir çarık giymiş, millete millet şuurunu aşılıyor. Kendi benliğinden kopartılmak istenen “biz kendimizi idare edemeyiz, Avrupa Birliği bizi idare etsin, Amerikasız olmaz, İMF’ sız olmaz” görüşünü millete aşılamaya çalışanlara karşı, “hayır ey milletim sen büyük bir milletsin. Dünyaya can emniyetini, namus emniyetini, mal emniyetini getirecek bir millet varsa o sensin” diyerek özgüven aşılıyor.

            Antep programında toprağın su ile buluşması gibi milletin lideri ile buluşmasına şahit olduk programı hazırlayan başta İl Başkanı Ersin Polat Şehit Kâmil, Şahinbey ilçe başkanları Hasan Elmas, Hakan Keresteciyi ve tüm emeği geçenleri tebrik ediyorum.

10.04.2007

ALAİDDİN ÖZKAR

Bu yazı 1141 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar