GERÇEK GÜNDEM
Alaaddin Özkar

Alaaddin Özkar

GERÇEK GÜNDEM

16 Mayıs 2015 - 16:20

Seçim sahtı mahalline girdiğimiz şu günlerde bütün partiler parti programlarını halka anlatarak oy devşirme peşinde.

Daha önceki seçimlerde seçimin gündemini hep AKP belirlerdi, 28 Şubat mağdurluğu!   

 

Baş Örtüsü mağdurluğu, askeri vesayet ve muhtıra mağdurluğu ve son olarak da paralel yapı taraf ınden 18- 25 Aralık darbe girişimi.

 

AKP bir bakıma bu starejide başarılıda oldu. Milletin asıl gündemi olan sorunlar tartışılmadan bir oldu bitti ile seçimleri kazandı.

 

İlk defa Türkiye gerçekleri bu seçimde gündeme gelmeye başladı, çünkü mızrak artık çuvala sığmıyor. Mülkün temeli olan adalete güven yüzde 20’lere düşmüş, boşanmalar çoğaldı, aile kurumu iflas etmiş durumda. Dış politika yerlerde sürünüyor, Libya açıklarının uluslar arası sularında gemimizi vuruyorlar. Hakkımızı arayacak gücümüz yok, yolsuzluk diz boyu, basın baskı altında. Ya taraf olacaksın, ya da bertaraf!

Bizzat devlet tarafından açıklanan Yoksulluk sınırı 4350 TL olan ülkemizde milletimiz 948 TL asgari ücrete talim ediyor.

 

Ne yazık ki halkın yüzde 11’i işsiz, onların eline asgari ücretle çalışacak iş bile geçmiyor.

IMF borcunu ödemekle övünen devletin borcu trilyon dolarlara ulaştı.

Vatandaşın bankalara 340 milyar TL borcu var. 19 milyon hanenin bulunduğu Türkiye’de 21,4 milyon haciz-icra dosyası var.Vatandaşın bu günkü kazancını bırak on on beş yıllık kazancı ipotek altında!

 

Vel hâsıl milletin bu seçim asıl gündemi ekonomi ve millet aradığını yanı başında buldu. Yıllarca ben bu Milli Ekonomi Modeli’ni sizin için yazdım diyen Prof. Dr. Haydar Baş’ı geç de olsa gördü.                                                  

Rusya ve BRICS ülkeleri başta olmak üzere 150'yi aşkın devlet, in modelin esaslarını ve projelerini kısmen uygulamaya koyduklarını gören Türk halkı, “Neden olmasın?” demeye başladı.

 

Bu seçim Türkiye gündemini;

Prof. Dr. Baş'ın işçiye-memura emekliye vereceği 5 bin TL asgari ücreti belirliyor 

1 500 TL ev hanımı maaşını belirliyor

1 000 TL vatandaşlık maaşını belirliyor.

Türkiye’de BTP'nin sınavsız üniversite projesi, 5 yıl bedava mazot, bedava tohum, bedava gübre ve ürün alım garantisi gibi tarıma tam destek vs. projeleri konuşuluyor.

Türkiye Çanakkale’de Kurtuluş Savaşı’nda ecdadın kanıyla sulanan bu toprakların yer altı ve yer üstü kaynaklarının ecnebilerin kursağından alınarak gerçek sahiplerine Türk milletine verileceğini konuşuyor.                                                                                                                  

 

Güneydoğu meselemizin ancak vatandaşlık maaşı ile çözüleceğini üniter yapımızın kaynakların hakça paylaşılarak devam edeceğini konuşuyor.

 

Ve Türk milleti Prof. Dr. Haydar Baş’ın bu vaatleri yerine getirmek için açıkladığı 7,7 trilyon kaynağı konuşuyor. 

Kısaca Türk millet iş aş bu sefer haydar baş diyor.

Bu yazı 2865 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar