II. SEVR’İ GÖRÜŞECEK BAŞ MÜZAKERECİ BULUNDU
Reklam
Alaaddin Özkar

Alaaddin Özkar

II. SEVR’İ GÖRÜŞECEK BAŞ MÜZAKERECİ BULUNDU

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:42

            17 Aralık 2004 ‘de toplanan AB ülkeleri Türkiye’ye ucu açık şartlı müzakere tarihi vermişti.

            3 Ekim 2005’ de başlayacak tahmini 10-15 yıl sürecek müzakerelerde Türkiye’yi kimin temsil edeceği Türkiye’yi uzun zamandır meşgul ediyordu. Kimileri dışişleri Bakanı Abdullah GÜL olsun, kimileri kabineye AB bakanlığı adı altında yeni bir bakanlık kurulsun derken kimileri de genç dinamik bir bakan olarak gösterilen Ali BABACAN’ ın baş müzakereci olmasını istiyordu.

            Sonuçta Başbakan Tayip ERDOĞAN , bakan Ali BABACAN dan ikili bir görüşme gereği görmeden Sayın BABACAN’ ı baş müzakereci olarak atadığını parti grubunda açıkladı.

            Şimdi Sayın BABACAN 25 Avrupa Birliği ülkesi ile yazımın başlığında belirttiğim gibi her biri Serv’i anımsatan 36 ayrı dosyayı görüşecek.

            Her bir dosya 25 Avrupa Ülkesi ile ayrı ayrı görüşülüp bütün ülkeler imza atmadan ikinci bir dosyanın görüşülmesine başlanmayacaktır.

            Bunun anlamı şudur, Türkiye Devleti her bir Avrupa ülkesinin kapısını çalacak ve görüşülmekte olan dosyaya imza atmasını isteyecektir.

            Bu durum zaten taviz üstüne taviz veren hükümetin her alanda gardını düşürecek verilen tavizler daha da hızlanacaktır.

            Mesela birinci dosya Yunanistan’ ın önüne geldiğinde bizden önce Ege de 12 mil meselesini halletmemizi ,sonraki dosyada Heybeliada Ruhban Okulunun açılmasını,Rum Patriğinin Ekümenik ünvanını tanımamızı,  daha sonrada Karadenizde Pontusçuluğun önünün açılması kanunlarının çıkarılmasını isteyeceklerdir.

            Aynı dosya Fransa’nın önüne geldiğinde içlerinde bulunan 500 bin ermeni’ yi memnun etmek için Ermeni Soykırımını kabul etmemizi bir sonrakinde tazminat ödememizi daha sonra da toprak taleplerini gündeme getireceklerdir.

            Apo’ yu bir müddet barındıran İtalyanlar Kürt meselesini kaşıyarak Türkiye’ nin Güneydoğusunun bölünmesinin alt yapısını oluşturacak kanunların çıkmasını isteyeceklerdir.

            Güya tanımadığımız ilan ettiğimiz Rumların kapısına da gideceğiz onlar da şu Annan planını refüze edelim . Yani adanın Rumlaştırılmasını, Türk Askerinin Kıbrıs’ tan bir an önce çekilmesini hızlandıralım ondan sonra dosyaları imzalarız diyecekler.

            Dikkat ederseniz 25 Avrupa Ülkesinin 4 tanesinin isteklerinden bahsettim.Eğer Türkiye bu kadar uğraştık, şu kadar emek sarf ettik geri dönmeyelim diyerek bu kanunları çıkarırsa görüşmelerin sonu gelmeden ulusal bütünlüğümüzü kaybederiz.

            Unutulmamalıdır ki 70 milyonluk Türk Devletinin 700 binlik Rum’ un karşısında el aman dilemesi bu milletin gerçek sahiplerinin gururunu kırmıştır.

            Gururu incinmeyen kendisini sorgulasın.

                                                                                             

                                                                              

Bu yazı 499 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar