KANAL 5 TE BTP RÜZGÂRI ESTİ
Reklam
Alaaddin Özkar

Alaaddin Özkar

KANAL 5 TE BTP RÜZGÂRI ESTİ

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:42

 

            Hafta içinde G. Antep’in bölgesel televizyonu Kanal 5’ te Adıyaman, Kilis, Gaziantep siyasi parti il başkanlarının davet edildiği siyasetin ateşi programına konuk olduk.

            Güneydoğunun tek bölgesel haber kanalı olan kanal 5, reytingde birçok ulusal kanalı sollamış durumda.

            İllerin ANAP, DSP, DYP, CHP, MHP, SP il başkanlarının katıldığı programa Kilis BTP adına kendim, Gaziantep’ten İl Başkanı Ersin POLAT, Adıyaman’dan Zekeriya BOZKURT katıldı.

            Akşam 8,30 da başlayan program gece yarısına kadar devam etti. Programa BTP dışında katılan partiler daha çok iktidar olduklarında yapacaklarından çok, geçmişteki yaptıklarından bahsettiler.

                 Saadet Partisi il başkanı, geçmişte kurdukları D.8 zirvesinde yaptıkları denk bütçeden uzun uzun bahsettiler. Hâlbuki her iş sonuçlarıyla değerlendirilir. Emperyalizme karşı siyasi, ekonomik, kültürel bağımsızlıklarını elde edememiş devletlerle kurulan zirvelerin hiçbir işe yaramadığı gün gibi ortada liberal faizci kapitalist sistemlerden vazgeçmedikçe denk bütçelerin olmayacağını da devletin ekonomik alanda içinde bulunduğu durum göstermektedir 

            MHP, iktidarın batıya karşı dik duruş ortaya koymadığını, başörtüsünün hala bir sorun olarak ortada durduğunu ve kuva-yı milliye ruhundan bahsettiler.

            Oysa MHP iktidarında, batıya karşı dik duruş şöyle dursun, uluslar arası tahkim yasası, Abdullah Öcalan’ı asmayı bırak, bizzat idam cezasının kaldırıldığı Avrupa birliği uyum yasalarını arka arkaya çıkarılması, başörtüsü meselesinde bizzat Antalya milletvekili Nesrin hanımın başını açarak, nasıl kronikleştirdiğine şahit olduk. Bu icraatları ile de MHP’nin kuva-yı milliye ruhu ile uzaktan yakından ilişkisi olmadığı anlaşılıyor.

            Anavatan partisinin Özal ile övündüğü, CHP’ nin Saadet Partisi ile söz delülosuna girdiği, DSP’nin mayınlı arazilerden ve köy çalışmalarından bahsettiği programda, BTP üslubu ve program içinde duruşu ile diğer partilerden farkını gösterdi.

            BTP Atatürk ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetini siyasi, ekonomik, kültürel yönlerden nasıl bu duruma getirildiğini bir bir anlattı.

            Dış politikada Kıbrıs, Ege, Kuzey Irak’ta Amerikan İsrail ikilisinin BOP projesiyle Türkiye’ nin yıllardan beri savunduğu devlet politikalarından nasıl geri adım attığını anlattık.

            İç politikada Avrupa Birliği macerasıyla etnik bölünmelerin kışkırtıldığı, devletin güvenlik güçlerinin terör yasasıyla nasıl etkisiz hale getirildiğini, bu süreçte AB ‘ye karşı çıkan Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar BAŞ beyin ne kadar haklı olduğunun ortaya çıktığından bahs ettik.

            İMF’ nin Türk ekonomisini batırdığı, devletin borç batağı içerisine, Esnafın, köylünün, çiftçinin mağdur durumda olduğunu, yine genel başkanımızın İMF programıyla idare edilen bir ülkenin başına Hz. Cebrail geçirilse başarılı olmayacağını ifade ettiğini, gelinen noktanın genel başkanımızı haklı çıkarttığını anlattık.

            Yine Türkiye’nin diyalog ve misyonerlik çalışmalarıyla milli kimliğinin yok edilmeye çalışıldığını bu tehlikenin bertaraf edilmediği takdirde ulusal bütünlüğün sağlanamayacağını Sayın Prof. Dr. Haydar BAŞ ‘ın Dini bütünlüğümüz Milli bütünlüğümüzdür milli bütünlüğümüzde dini bütünlüğümüz derken, devletin bekası için dini ve milli birliğin şart olduğunu ortaya koymuştur.

            Programda BTP kuşatılan Türkiye’yi anlattıktan sonra çözüm yollarını da bir bir ortaya koymuştur.

            Türkiye’nin, uluslar arası bilim adamları tarafından da kabul gören “Milli Ekonomi Modeli” ile nasıl ayağa kalkacağı detaylarıyla birlikte izah edildi.

            Devletin ekonomik bağımsızlığını kazanmadan hiçbir sahada Milli bir duruş ortaya koyamayacağını, Türkiye’ nin yegâne kurtuluşunun Milli Devlet, Milli Ekonomi, Sosyal Devlet Projesini harekete geçirecek olan Prof. Dr. Haydar BAŞ’ ın Bağımsız Türkiye Partisi olduğu Kanal 5 aracılığı ile tüm güneydoğuya ilan edildi.

            Programın sonunda canlı yayında Kanal 5 televizyonunun Genel Yayın Müdürü ve programın sunucusu Murat Çolak beyefendi programı şu ifadesiyle sonlandırmıştır. “Programda görüldüğü gibi en hazırlıklı parti BTP dir. Milletimiz bu sefer partileri iyi dinlesin. Kendilerini projeleriyle inandıran partilere oy kullansın.

            Ulusal Televizyonların küresel güçlere taşeronluk yaptığı Türkiye’ de böyle tarafsız yayın yapan Anadolu’nun seçkin televizyon kanalları ve yapımcıları da vardır.

            Zafer gerçek kuvı-yı milliyecilerin ve siyasette yıldızı hızla parlayan BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ’ nin olacaktır.

 

ALAİDDİN ÖZKAR

aozkar@hotmail.com

Bu yazı 274 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar