MİLLET AKP’ YE NEDEN OY VERSİN
Alaaddin Özkar

Alaaddin Özkar

MİLLET AKP’ YE NEDEN OY VERSİN

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:43

AKP 4,5 yıllık icraatından sonra çiftçinin, esnafın, köylünün, işçinin, memurun kısaca top yekûn halkın gözünde değerini kaybetmiş sefilleri oynuyordu.

 

Akdeniz’de narenciye üreticileri, Orduda fındık üreticileri, Aydın’da, Erzurum’da çiftçiler meydanları AK partiye dar ediyorlar. Vekiller seçim bölgelerine gidemiyor. Şehit cenazelerinden adeta bakanlar korumalar altında kaçırılıyordu.

 

Tüm bu ortamda Türkiye üzerinde hesabını bitirmemiş küresel güçler ikinci mağdur vakasını ortaya ataraktan AKP’yi cilaladılar.

 

Bu süreçte CHP’nin kadar T.S.K. lerinin de büyük katkısı var. AK partiyi on defa götürecek icraatları varken, laiklikle uzaktan yakından ilgisi olmayan birkaç çocuğun ilahi okumasını ön plana çıkarılması bu konuda hassas olan milletimizi tekrar AKP ye sahiplenmeye yöneltti.

 

Ben Türk Milletinin bu oyuna gelmeyeceğini AKP nin 4,5 yılda yaptığı icraatlara göre oyunu kullanacağına inanıyorum, isterseniz bu icraatlardan bir kaçını hatırlayalım.

 

*Irak işgalinde Türkiye’nin üsleri ve limanları ABD’ye açılmış ve ABD bu üsleri dilediği gibi kullanmıştır. Irak işgalinde 50 bin kadının ırzına geçilmiştir. 700 binden fazla insan öldürülmüştür. Bu bir vahşettir. ABD, insan hakları için Irak’a girdiğini söylemiş ama yüz binlerce insanı katletmekten geri durmamıştır. AKP hükümeti, Irak’taki katliama ortak olmuştur.

 

* Tapu kanunu değiştirilerek topraklarımız elimizden çıkarıldı. Lozan anlaşmasından sonra 1924 yılında köy kanununa bir madde eklenerek yabancı gerçek ve tüzel kişilerin köylerden arazi almaları engellenmişti.  03.07.2003 tarihinde AKP 80 yıllık bu yasağı kaldırdı. Köy kanunun 87. maddesi, tapu kanunun 36. maddesi yürürlükten kaldırılarak  yabancı şahıs ve şirketlerin toprak satın almalarının önündeki tüm engeller kaldırıldı.

 

* AKP hükümetinin imar yasasında yaptığı değişiklikle “cami” ibaresi yerine “ibadethane” kavramı getirildi ve kilise evlerinin açılmasına yol verildi. Bugüne kadar 40 binden fazla kilise evi açılmıştır. Bu yanlış icraatlar rahip Santaro, Hrant Dink ve Malatya cinayetlerinde zemin hazırlamıştır. Ülkemizde hükümetin bu yanlış icraatlarından önce böyle cinayetler yaşanmadığına dikkatinizi çekmek isterim.

 

* Nüfus cüzdanlarından din hanesindeki İslam ibaresi AKP döneminde kaldırılmıştır. 

 

* Okullarda okutulan “din kültürü ve ahlak bilgisi” kitaplarından Kelime–i Tevhit’in ikinci aslı olan “Muhammedurrasulullah” ifadesi çıkarılmıştır. Bu ifadenin bir gereklilik değil kemal ifadesi olduğu savunularak Türkiye’yi bir ılımlı İslam cumhuriyeti haline getirmek yolunda hayli mesafe alınmıştır. AKP bu icraatıyla tüm vatandaşlarımızın kutsal duygularını rencide etmiştir

 

*AKP iktidarı, Kuzey Irak’ta Mehmetçiğin başına çuval geçirip hakarete maruz kalmasına sessiz kalmıştır. ABD’ye gereken cevap maalesef verilmediği için Türk milleti ve Mehmetçik mağdur edilmiştir.

 

 * Kıbrıs neredeyse kaybedilme noktasına getirilmiştir. Hem KKTC, hem de Türkiye vatandaşları mağdur edilmiştir.

          

 * Türkiye’de ekonomi tamamen bitirilmiş, insanlar var olan alım güçlerini de bu dönemde kaybetmiş var olan borç ikiye katlanmıştır

 

 * K. Irakta peşmergeler bir devlet kurmuştur. Dün bizim verdiğimiz pasaportla seyahat edenler, bugün bize kafa tutmaktadırlar. Bu konuda da üstüne düşeni yerine getirmeyen hükümet güneydoğuda kürt sorunu vardır diyerekten olayı ayrı bir boyuta taşımıştır iktidara geldiği günden itibaren Müslüman Türk milletin değil azınlıkların işini gören  Akp,ye millet bu sefer ne AB ne ABD tek çözüm bağımsız Türkiye diyecektir.

 

15.05.20

ALAİDDİN ÖZKAR

 

Bu yazı 1128 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar