SANAYİ EŞRAFINDAN BİR FARUK SEVER GELDİ GEÇTİ
Reklam
Alaaddin Özkar

Alaaddin Özkar

SANAYİ EŞRAFINDAN BİR FARUK SEVER GELDİ GEÇTİ

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:42

            Sanayi Esnafından bir ulu çınar daha devrildi. Yıllarca Demirciler ve Tamirciler Odası Başkanlığı yapan Faruk SEVER 10 günlük yoğun bakımdan sonra 1 Haziran 2005 de hakkın rahmetine kavuştu.

            Faruk SEVER ustamız Kilisli demircilerin en eskilerindendi. Yıllarca Sabah Pazarında Muallak Camisinin karşısında demircilik yapmış, daha sonra sanayi Otogarın yanına taşındığında, kendiside buraya taşınmıştı.

            Faruk SEVER yıllarca bu memlekette ziraatçıya hizmet etmiştir. Kilis’te atlı saban ile yapılan ziraatçılıktan, Traktöre geçiş de gerek römork gerekse köten gibi zirai aletler yaparak bu memleketin tarımına katkıda bulunmuştur.

            Faruk SEVER her zaman esnafın yanında, halim selim, büyükle büyük, küçükle küçük olan ve her yanına gelenin işini görmeye çalışan iyi bir insandı.

            Yıllarca Oda Başkanlığı yapan Faruk SEVER’ in en büyük hayallerinden biride Kilis’e bir sanayi sitesinin yapılması idi. Rahmetli bu konuda büyük gayret göstermişti. Şu anki sanayi sitesinin arsası kendisinin başkanlığı döneminde alındı ve  inşaatına başlandı. Allah kendisine tamamlandığını da gösterdi.

            Faruk SEVER yetiştirdiği  Kalfalar, Ustalar ile de rahmetle anılacaktır. Şu anda sanayide çalışan onlarca usta onun eseridir. Onlarda ustalarını rahmetle anıyorlardır.

            Faruk ustanın ömründe çileli dönemlerde olmuştur. Zaten kendisini yıkanda genç yaşta askerliğini bitirmiş evladını bir trafik kazasında kaybetmesidir. Hz. Ali (r.a.)  dediği gibi “Evlat acısı insanın belini büker.” Bu olaydan sonra Faruk ustanın beli doğrulmamıştır. İçine attığı evlat acısı onun ahirete gidişini hızlandırmıştır.

            Ne diyelim, insan gider izi kalır. Ustamız da iz bırakmıştır, eserler bırakmıştır.

            Cenabı Allah ben kullarımın iyi bildiğine, iyiliğine şahitlik yaptığı kullarıma azap etmem buyuruyor. Bizlerde tüm sanayi esnafı, Kilis halkı olarak Faruk Ustamızın iyi bir insan olduğuna şahitlik ediyoruz.

            Bu vesile ile geride bıraktığı ailesine baş sağlığı diler, ustamıza Hak’tan rahmet niyaz ediyorum.

 

                                                                             

Bu yazı 1067 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar