VATAN TOPRAĞI MI ? YOKSA PARA MI?
Alaaddin Özkar

Alaaddin Özkar

VATAN TOPRAĞI MI ? YOKSA PARA MI?

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:42

VATAN TOPRAĞI MI ? YOKSA PARA MI?

 

            17 Aralık  AB den müzakere tarihi alındıktan sonra Kıbrıs tekrar gündeme oturmaya başladı.Ne Yunanistan’a ne de Türk tarafıyla sorunu olan Rumlara dayatılmayan Kıbrıs Şartı  Türkiye’nin önüne  3 Ekim 2005 de müzakereye başlamak için şart olarak kondu.

            Evet Türkiye Kıbrıs Rum Devletini tanımadan AB  ile müzakere masasına oturamayacak. Türk tarafının Rum’u tanıması demek şu ana kadar Kıbrıs’ta izlenen tüm politikalardan vazgeçmesi demektir.

Adanın tek temsilcisinin  Rum tarafı olduğunu kabul etmektir.

Türk askerinin bir AB ülkesinde işgalci duruma düştüğünü ve derhal çekilmesi gerektiğini kabullenmektir.

Kuzey Kıbrıslı Türklerin azınlık duruma düştüğünü kabullenmektir.

Vatan toprağı olan Kıbrıs’ın Girit gibi elimizden çıkmasını kabullenmektir.

Türkiye kendisi için Akdenizde askeri  ve stratejik bakımdan önemli olan adadan vazgeçmesi demektir.

Bu maddeleri çoğaltmak mümkün .Peki bizim için bu kadar önemli olan Kıbrıs için AB niçin bu kadar bastırıyor.Bir kere Kıbrıs ,Türkiye’nin kırılma noktasıdır.Bu surda bir delik açmaya benzer.Kıbrıs2tan vazgeçildi mi arkası çorap söküğü gibi gelecek.Ondan sonra hesaplar Güneydoğunun Türkiye ‘ den kopartılması ,İstanbul sur içinde Vatikan benzeri Fener Rum Devletinin kurulması ve yeni yeni istekler.

Peki diyeceksiniz Türkiye’nin 5000 şehir vererek aldığı bu topraklardan ucu açık bir AB sevdası yüzünden niçin vazgeçmek zorunda kalıyor?

Bunun cevabını Dışişleri bakanımız Sayın Abdullah GÜL’ün sözlerinde bulmak mümkün. “Biz Kıbrıs konusunda restleşip masadan kalksa idik Milli Kahraman ilan edilir, bizi 50 bin değil 100 bin kişi karşılardı.Ama biz ondan sonra Türkiye’nin düşeceği ekonomik durumu düşündüğümüz için anlaşma yolunu seçtik”

Sayın Abdullah Gül  göre ekonomi yani para vatan topraklarından ağır basıyor.Sen Hükümet  olarak ekonomini IMF ye teslim edersen ekonomin yabancı spekülatörlerin oyun alanı haline gelir.Emperyalist güçler bir yandan 25 milyar dolarlık yüzer gezer parayla faiz,döviz,borsa üçgeninde devleti milleti sömürürken , bir yandan da uluslar arası dayatmalarla bak Türkiye’yi terk ederim ha diye bize şantaj yapıyorlar.

Bunun sonu nereye varacak bugün Kıbrıs Rumunu tanı yarın sözde Ermeni soykırımını tanı ondan sonra tazminat, toprak talebi, daha sonra etnik ve dinsel azınlıklar ile birlikte Türkiye kırk parça olacak.

Şu an Türk Ekonomisi artık bir milli güvenlik meselesi ve Türkiye batıya boyun eğmemek için bir an önce Milli Ekonomi Modeli’ne geçmelidir.Türkiye genç nüfusu, yer altı ve yer üstü kaynaklarıyla buna müsattir.Ama at sahibine göre kişner.

                                         

                                                              Alaiddin ÖZKAR

 

Bu yazı 269 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar