VEKİLLERİMİZ VE BELEDİYE BAŞKANIMIZ ÜZERİNE BİR YORUM
Reklam
Alaaddin Özkar

Alaaddin Özkar

VEKİLLERİMİZ VE BELEDİYE BAŞKANIMIZ ÜZERİNE BİR YORUM

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:42

28 Mart yerel seçimleri yaklaştıkça, halkın da birinci gündemi seçimler oluyor. Genel seçimlerde halk daha çok medya etkisi ve yönlendirmesi ile partilere oylarını kullanırken küçük şehirlerde ise seçmen, daha titiz bir şekilde adayları değerlendirip oyunu kullanıyor.

Kilis’te küçük vilayetlerimizden birisidir. Halk oy atacağı kişileri ve partileri, hükümet icraatları ve belediyecilik noktasında yaptığı hizmetleri değerlendirip ona göre seçecektir.

İsterseniz 3 Kasım seçimlerinde parlamentoya gönderdiğimiz, milletvekillerini değerlendirelim: AK Partili vekillerimiz Kilis’te işsizliği önleyici, istihdam artırıcı hiçbir girişimde bulunmamıştır.18 aylık dönemlerinde Kilis’e, gerek özel sektör ve gerekse devlet tarafından hiçbir yatırım yapılmamıştır.

Geçen gün Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin Yönetim Kurulu’nun Sezer Pastanesindeki bir toplantısında yaptığım konuşmada, bu hükümetin hakkını yemememiz gerektiğini 50 trilyon lira ile en büyük yatırım ve parayı Tekel Suma Fabrikasına aktardığını onu da özel sektöre peşkeş çektiğini anlattım.

AK Partili vekillerimiz Kilis’i kalkınmada öncelikli vilayetler arasına alamamıştır. Eğer bu işi halledebilselerdi, bugün memlekette bir çok yatırım olur, memlekette işsizlik sona ererdi.

Kilis’te köylü kesimde memnun edilememiştir. En büyük sorunlardan olan yol, su problemleri çözümlenememiştir. Kilisli ziraatçı gerek üzümden gerekse zeytinden para kazanamamış, hatta ürettiği üzüm elinde kalmıştır.

Kilis’in 3 dönem belediyeye seçtiği Ekrem Çetin ise bir dönem daha seçilmek için halkın önüne çıkmıştır. Geçen dönemde, Ekrem Çetin halkın önüne hiçbir şeye ihtiyacı olmadığını, yalnızca millete hizmet etmek istediğini anlatarak seçimi kazandı. Fakat dişe dokunur bir tek hizmeti olmadı.

Mezarlığın karşısında yaptığı toplu konut evleri de, evlere şenlik o zaman kooperatif üyelerine 200 konut yapacağım diye kaydedip maalesef aynı alana 3810 konut sığdırmıştır. Dolayısı ile park alanı oyun alanı olmayan güneş görmeyen dar sokaklı evler ortaya çıkmıştır.

Geçen dönem kentin batısını gecekonduya döndüren Ekrem Bey, bu seferde Kentin kuzeyini gecekondu yapacak.

Belediyecilikte en büyük hizmet temizlik olurken maalesef Ekrem Bey, bu alanda da geri kalmıştır. Eskiden sabah erken evden çıktığımızda mutlaka süpürgecilerle de karşılaşırdık şimdi ise ara ki bulasın.

Belediye mali yönden oldukça zor günler geçiriyor. Memurların hayat şartlarının bu kadar zor olduğu ülkede, 4 aydır maaşları içeride olan işçilerin ise hem maaşları hem de ikramiyeleri ödenmemiştir. Belediyenin tüm telefonları kapalı! Halkın sorunlarını çözemeyen belediye başkanı makamına dahi gelmemektedir. Esnaf belediyeden alacağını tahsil edemediği için belediyeye mal ve hizmet vermemektedir.

Bir diğer konu ise Ekrem Bey 27 ay hapis cezası almıştır. Ekrem Beyin aldığı cezanın da Yargıtay’da onaylandığını düşünürsek, Kilis’in yeni bir seçime girmesi gerekecek ve yeni bir seçime Kilislinin ne parası nede zamanı vardır.

İşte bu şartlar altında sandık yine halkın önüne konmuştur. Her dönemde akıllı ve ferasetli oy kullanan Kilis Halkı yine kendine düşeni yapacak ve geleceğini emin ellere teslim edecektir.

Saygılarımla.

Bu yazı 488 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar