Patates baskısı
Reklam
Av. Galip Akdağ

Av. Galip Akdağ

Patates baskısı

29 Nisan 2015 - 13:57 - Güncelleme: 06 Mayıs 2015 - 16:50

Üçlü koalisyonun kurulması  ile Kemal Derviş'in ekonomiden sorumlu bakan yapılması bugün yaşanan sıkı para politikasının ilk basamağını teşkil eder.Enflasyonla mücadele için piyasan para çekmeyi bir maharet sayanların büyük şehirlerde kilosu 8 liraya  kadar çıkan patatese bir çözüm bulmalarını  zorunlu hale getirmiyor mu? Merkez Bankası Başkanı da aynı yoldan gitmeye devam ediyor.Merkez Başkanı Başçı en son verdiği mülakatta "enflasyondaki düşüşün devam etmesi için ihtiyatlı para ve maliye politikalarının sürmesi ve gıda arzına ilişkin önlemlerin devreye girmesinin gerektiğini" ifade etti.Burada  şifreli bir şekilde patatesin baskılanması  gerektiği ifade edilmektedir.Kapitalist liberal ekonomide parayı tekelleştirenler aynı zamanda patatesi de karaborsa  sokma eğilimindeler.Bu defa patates baskısının  rengini  resim kağıdında değil de vatandaşın cebinde görmeğe başlayacağız.Eğer Prof Dr  Baş'ı dinlemezsek değil patatesi  kuru otu bile bulamayabiliriz.

SEÇİM VAATLERİ NEYİN HABERCİSİ?

3  Kasım 2002 seçimleri ile beraber   Milli Ekonomi Modelinin   Bağımsız Türkiye Partisi genel Başkanı tarafından  halka arz edilmesi  i Türk  Siyasi tarihinde    ilklerin yaşanmasına  vesile oldu.Türk Halkı ilk defa vatandaşlık maaşı , ev hamını maaşı, çocuk maaşı , doğum ikramiyesi , ucuz mazot , bedava elektrik ,  yoksulluk sınırı üzerinde asgari ücret  kavramları ile tanıştı.Geçmiş işe gelecek arasında sarsılmaz dengenin kurulmasının   ve her insanın hayalinde  yaşamak istediği hayatın  gerçekleştirilmesinin kodlarını  kısaca "kapılarınızın arkasına elveda fakirlik hoşgeldin zenginlik " yazacaksınız  şeklinde  açıklayan  Prof Dr  Haydar Baş'ın demek istediklerini 2002 yılında  çok iyi dinlemelerine rağmen kulak tıkayanlar artık mecburen Milli Ekonomi Modeline dolaysıyla Prof Dr Haydar Baş'a sarılmak zorunda olduklarının farkına varmışlardır.

HDP tarafından dile getirilen  1800 TL asgari ücret aslında Prof Dr Haydar Baş tarafından Kobani olayları sebebi ile 14 Ekim 2014 tarihinde dile getirilen " Oynanan oyun oradan tahrik ederek Anadolu'daki  PKK'lıları ayağa kaldırıp, Türkiye'yi fesada boğmaktır. HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş söyleyemiyor. Diyor ki, 'Bize insan haklarını, demokrasiyi vadettiniz, IŞİD'in, İsrail'in eliyle şu anda biz zulüm görüyoruz.' Şu anda Barzani niye sustu? Yahudi Kürtlerinden olduğundan Barzani'nin keyfi yerinde... İsrail sustu. Şimdi Anadolu'ya karışıklık gelecek, Yahudiler de Büyük İsrail devletini kuracak." tespitinin kabul edilmesidir.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ekmeleddin İhsanoğlu etrafında birleşilerek yapılan  ittifak çalışmanın genel Seçimlere yapacağı  genişleme etkisinden korkanlar hemen Kemal Derviş - Kemal Kılıçdaroğlu görüşmesini ayarladılar.CHP tarafından Prof Dr Haydar Baş'ın Milli Ekonomi Modelindeki  projelerin çalınarak seçim vaatlerinin dile getirilmesi ise Global Güçlerin  etki alabilecekleri yeni partner arayışlarından başka bir şey değildir.

Bunun delili de milletvekilliği teklifini az bulan Kemal Derviş'in  Hükümetin CHP nezdinde kurulması durumunda bakan olarak görev alabileceğini ifade etmesi ,kendisi olmasa bile tavsiye üzerine Selin Sayek Böke'nin CHP'nin 6 Eylül 2014’te gerçekleştirilen 18. Olağanüstü Kurultayı'nda Parti Meclisi’ne seçilmesi , 14 Eylül 2014 tarihinde Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’na getirilmesidir.

Ama atalarımız ne güzel söylemiş .Asil azmaz bal kokmaz kokarsa yağ kokar çünkü aslı ayrandır. 

Bu yazı 1296 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar