Taşların sebebi üzerimizdeki meyvelerdendir.
Reklam
Behiye  Alioğlu

Behiye Alioğlu

Taşların sebebi üzerimizdeki meyvelerdendir.

05 Temmuz 2013 - 11:48

“Meyve veren ağaç taşlanır!” bu söz, güzel olduğu kadar da gerçek hayatta örneklerini gördüğümüz bir sözdür.

İnsanlar bazılarının başarısını, kendisine tehdit unsuru olarak görüyorsa, yapacağı ilk şey onun bu başarısını ortadan kaldırmak için çeşitli fitne ve iftiralar çıkarmak olur. O kişi için, amaç iyilik güzellik değildir onun menfaatidir. Çünkü o, var olan düzensizlikten rant elde etmektedir.

İşte birilerinin çıkıp sen yanlış yapıyorsun değip, doğruyu, çözümü göstermesi, onun elde ettiği bu rantları kaybetme korkusuyla fitne ve çeşitli iftiralar çıkarmasına neden olur.

İşte tam bu noktada ülkemizde var olan düzensizlik ve yüzyıllardır hem maddi hem de manevi yönden sömürülen insanlık karşısında Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in çözüm üreterek tüm bu yanlışlara dur demesi, bu gidişattan rant elde edenlerin hayallerini suya düşürmüştür.

Bu nedenle Prof. Dr. Haydar Baş Bey, birçok karalama ve iftiralara maruz kalmıştır.

Hep iftira atıldı, yaptığı başarılar gizlendi. Hakkında sayısız davalar açıldı hepsini kazandı. İddia edilen, iftiralar, ispat edilemedi. Çamur at izi kalsın mantığıyla hareket edildi. Ama o hiç kale almadı kimseyi. Herkese cevabını verdi, yoluna devam etti, hiçbir engel tanımadı, hiçbir tehdide aldırmadı.

MEM’le çağa çığır açtı. Kapitalizmi alt üst etti.

Dedi ki; “yaratılmış en üstün varlık insandır. İnsanın en doğal hakkı Allah tarafından lütfedilen kaynakları kullanmasıdır. Ben bütün insanlığa adaleti dağıtıp insanca yaşamayı, sağlayacağım”

Dedi ki” Türk milleti, tek bir yürektir Laz’ı, Kürt’ü Çerkez’i Boşnak’ı, hepsi bir şemsiye altında birdir.”

Dedi ki; “Ehl-i Beyt İslam’ın özüdür”.böylece yazdığı Ehl-i Beyt külliyatıyla inancımızın eksik kalan yanını doldurdu. Bizlere O Yüce insanların kim olduğunu anlatıp, Onları sevmenin farz olduğunu ve imanın şartı olduğunu öğretti.

Dedi ki” Alevi’si, Şii’si, Sünni’si, hepimiz kardeşiz, hepimiz Müslüman’ız. Aramıza dikilen fitne tohumları yüzyıllardır bizi birbirimizden ayırmak içindir. Ama bizler ancak kardeşizdir.”

Milli ve dini bütünlüğümüzü esas alan, bu misyon için hayatını ortaya koyan ve yaptığı bu hizmetleri(siyaseti) son nefesi için yapan Prof. Dr. Haydar Baş Hocamız, bu özelliklere sahip tek insandır.

Allah bizleri de O’nun yanında bu uğurda, vatan, millet ve iman için hizmette var eylesin.

Behiye inekçioğlu

Bu yazı 264 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar