AB DAĞILMA SÜRECİ BİZE GÖRE SÜRPRİZ DEĞİL, YA SİZE!
Reklam
Dr. Ahmet H. Kepekçi

Dr. Ahmet H. Kepekçi

AB DAĞILMA SÜRECİ BİZE GÖRE SÜRPRİZ DEĞİL, YA SİZE!

12 Temmuz 2016 - 10:02

Heidelberg_Almanya’da yapılan Milli Ekonomi Modeli (MEM) kongresinde konuşan Hollanda Amsterdam üniversitesinden Prof. Dr. Cornelia Versteegh, Prof. Dr. Haydar Baş’ın AB dağılacak tespitini ilk duyduğunda bunu bir hamaset olarak değerlendirdiğini ancak MEM kitabını okuduğu zaman bunun bir realite olduğunu anladığını söylüyor. Bayan Versteegh, Hollanda'da yaptığımız görüşmede de bunu dile getirdi ve “Avrupa Birliği dağılmamak için MEM'i uygulamak zorundadır” dedi. Bütün bu gelişmeler milletin ve dünyanın gözü önünde oldu.

Haydar hoca 40 yıldan beri her konuşmasında bizi “AB’ye almazlar” dedi ve gerekçelerini ortaya koydu. Yetmedi, Haydar hoca 2005 yılındaki konuşmasında AB'ye ömür biçti ve 10 - 15 yıl sonra AB dağılacak dedi. Peki, ülkemiz siyasileri ne yaptı; batıya kuyruk olmayı tercih ettiler.

Anayasa Profesörü Ünal Emiroğlu'nun ifade ettiği gibi, ülkemizi yönetenler AB'ye giremediler ama AB hukukuna girdiler. Yani hak sahibi olmadan sorumlulukları üstlendiler. Milletin ve devletin sırtına kambur üstüne kambur yüklediler. AB ülkeleri zina toplumudur, hristiyan kültürü üzerine bina edilmiştir. Zinayı, muharref İncilin içeriğini medeniyetimizin içine karıştırarak ucube bir toplum ürettiler. Adeta laboratuvar ortamında büyütülen garip insan tipleri ortaya çıkardılar. İnsan malzemesi bozulunca, toplum bozuldu ve ülke çözülme sürecine girmiş oldu.

Bu sorumluluk AB’ye üye olmak için başvuran ve bugüne kadar kapıda bekleyen bütün siyasilerin sırtındadır. Bu kara leke dünyada da, ahirette de bunları yalnız bırakmayacaktır.

...

AB'nin en şaşalı günlerinde Haydar hoca bunlar dağılacak, bu kanundur haberini verdi.

Bunun gerekçelerini de ortaya koydu. Avrupa'da yeraltı kaynaklarının bittiğini söyledi. Avrupa'nın insanının yaşlandığını söyledi. Avrupa'nın ortak para birimine geçtiğini ve para üzerindeki hakimiyetini kaybettiğini söyledi.

Haydar hocanın ne dediğini Avrupalılar da anlayamadı. Tedbir alamadılar ve İngiltere referandum yaparak, birlikten ayrılma kararı aldı. AB kurucuları Almanya’da bir araya gelerek bu şok sonucu müzakere ettiler. Reuters'in servis ettiği resim ve haber görülmeye değerdi. Demek bunlar da hala gelişmeleri okuyamıyorlar. Biz bunları gözümüzde çok büyüttük ama Haydar hoca her fırsatta, bizi iktidar edin 2 yıl içinde Avrupa'yı 3 yıl içinde ABD'yi geçelim dedi durdu. Ben elimi öptürdüm, şimdi de sizin elinizi öptüreceğim dedi durdu. Millet maalesef hep yalanı ve dolanı tercih etti.

 

Atatürk havalimanındaki saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Son yaşanan Atatürk havalimanındaki patlama ülkemizin kalbinde patlamıştır. Önemlidir, sonuçları itibarıyla kelebek etkisi yapacaktır. Yapan irade güçlü bir mesaj vermek istemiştir. Terörün uluslararası karakteri vardır. Hesabı olan devletler, toplumsal olaylarla mesaj verirler. Son günlerde ülkemizde geniş yankı uyandıran, ciddi manada can kaybı ile sonuçlanan hadiseler bölgemizdeki politikalarla ilgilidir. Burada aracı olarak kullanılan terör örgütleri elbette önemlidir. Ancak şu bilinmeli ki, birisi olmazsa, bir şekilde diğeri devreye konacaktır.

Son günlerde ulusumuz ile ilgili gelişmeler pek de iç açıcı değildir. ABD, Almanya, Roma papalık ve tüm batılı devletler tarafından, Türkiye soykırımla suçlanmaktadır. Etrafındaki çember gitgide daralıyor. Bir taraftan AB'ye üyelik süreci adı altında sürekli tavizler alınıyor. Ülkemizin içi karıştırılmaya çalışılıyor.

Rusya ile ve doğu bloku ülkeler ile de aramızı açıyorlar. Neticede ülkemiz uluslararası arenada yapayalnız bırakılmaktadır.

...

Bir kere uluslararası politikalarda dost ve düşman kavramları yoktur. Karşılıklı menfaatler vardır.

Dış politikada esas olan topraklarımızda gözü olmayan devletlerle birlikte olmaktır.

Görüyoruz ki, batılı devletlerin topraklarımızda gözleri var. Ülkemiz batılı devletlere yaklaştıkça bataklığa daha çok batmaktadır. Artık bunu sayın hükümet de acı tecrübelerle görmüştür. Bu sebeple sayın cumhurbaşkanımız Rusya ile yeniden dost olmak üzere adım atmıştır. Bu adım batılı devletlerin oyununu bozacak kadar önemli bir adımdır.

Sn. Prof. Dr. Haydar Baş beyin saldırının hemen ardından sıcağı sıcağına yaptığı tespitler önemlidir. Sayın Baş’ın açıklamalarının bir kısmı şöyledir “Merhum Menderes Rusya ile yakınlaştığında aşağıya çekilmiş ve idama mahkûm edilmiştir. Bu saldırının sebebi de cumhurbaşkanımızın Rusya ile yakınlaşmak için attığı adımdır. Sn. cumhurbaşkanımız kararlı olmalı ve millet de bu konuda birlik olmalıdır”

Sn. Cumhurbaşkanımız bu kararından vazgeçmemelidir. Ortaya koyacağı en ufak bir tereddüt bu tarz hadiselerin sayıca ve şiddetçe daha çok ortaya çıkmasına sebep olacaktır. Aksi halde, yeni bir Menderes hadisesi bile planlamaya çalışacaklardır. Korkuya ve ümitsizliğe gerek yoktur. Haydar Baş hocamıza ait olan Milli Ekonomi Modeli, Sosyal Devlet Milli Devlet Projesi, Ehl-i Beyt paydasında toplumsal barış projesi ile milletimiz kısa süre içerisinde bir bilek bir yürek olacaktır.

Bu yazı 560 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar